E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriŞOK Marketler’in doğrudan istihdamı 39 bin kişiye ulaştı---

ŞOK Marketler’in doğrudan istihdamı 39 bin kişiye ulaştı

ŞOK Marketler’in doğrudan istihdamı 39 bin kişiye ulaştı
04 Kasım 2021 - 19:45 www.borsagundem.com

Yılın ilk dokuz ayında işe aldığı 3 bin 617 kişiyle beraber ŞOK Marketler, son beş yılda toplam 27 bin kişiye istihdam sağladı. ŞOK Marketler aynı dönemde açtığı mağazalar ve yaptığı yatırımlarla ülke ekonomisine 2,5 milyar TL katkı yaptı

ŞOK Marketler, 2021 yılı ilk 9 aylık finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıkladı. Buna göre bu yılın ilk dokuz ayında 3 bin 617 kişiyi daha istihdam eden ŞOK Marketler, Türkiye’nin 81 ilinde 39 binden fazla çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Toplam mağaza sayısı 8 bin 998’e ulaşan ŞOK Marketler’in son 5 yılda yaptığı istihdam 27 bini geçti. 

ŞOK Marketler’in cirosu yılın ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 20,4 milyar TL’ye ulaşırken, son beş yılda açtığı yeni mağazalar ve diğer yatırımlarla birlikte ülke ekonomisine sağladığı katkı 2,5 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye’nin her yerinden binlerce çiftçi ile küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından üretilen, kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla müşterilerine ulaştıran ŞOK Marketler, müşterilerinin ekonomisine katkı sağlarken enflasyonla mücadeleye de destek oldu.

Demirel: “Enflasyonla mücadeleye katkı sağlıyoruz”

KAP’a açıkladıkları finansal sonuçları değerlendiren ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel şunları söyledi: “ŞOK’un, güvenilir ve kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla, müşterilerine en yakın noktadan ulaştırmak üzerine kurulu iş modeli, müşterilerimiz nezdinde büyük ilgiyle karşılanıyor. ŞOK Marketler’in iç enflasyonu her zaman TÜFE’nin birkaç puan altında olmasıyla enflasyonla mücadeleye de önemli bir katkıda bulunuyoruz. Müşterilerimize en uygun fiyatlı ürünleri ulaştırmak için ‘Tarladan Sofraya Doğru Tarım’ gibi projelerle üretici ve çiftçilerimize de destek olmaya devam ediyoruz. ŞOK Marketler olarak müşterilerimize 39 binden fazla çalışanımızın yanı sıra, sürekli denetlenip kontrol edilen 1.000’den fazla tedarikçimiz ve binlerce çiftçi ve üreticiden oluşan çok büyük bir tedarik zinciriyle hizmet götürüyoruz.”

 “E-ticaret ve dijitalleşme alanında yeniliklerimize devam edeceğiz”

ŞOK Marketler altyapısını hızla dijitalleştirerek müşterilerinin alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmaya da devam ediyor. Bu kapsamda 2020 yılı Mart ayında devreye alınan ve tüm Türkiye’de kullanılabilen online alışveriş uygulaması ‘Cepte ŞOK’ ile ilgili olarak Uğur Demirel şu bilgileri verdi: “Pandemi döneminde, yurtdışında birçok ülkede market rafları boşalırken hem sektör hem de ŞOK olarak çok iyi bir sınav verdik. Bu süreçte çok hızlı bir şekilde hayata geçirdiğimiz Cepte ŞOK’a olan talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Müşterilerimiz internet sitesi ve mobil uygulamanın yanı sıra telefonla da sipariş verebiliyorlar. ŞOK Marketler olarak e-ticaret ve dijitalleşme alanında yeniliklerimizi sürdüreceğiz.”

Sabancı Holding 3. çeyrek net karını yüzde 110 yükseltti

2 hisse 1 ay süreyle tedbir kapsamına alındı

Ülker 9 ayda cirosunu yüzde 20'den fazla artırdı

VakıfBank’tan 9 ayda ekonomiye 614 milyar TL finansman desteği

Turkcell yılın ilk 9 ayında net karını yüzde 24 artırdı

Tüpraş 2021'in ilk 9 ayında 1.9 milyar TL kar elde etti

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 15,65
En Yüksek: 16,24
En Düşük: 15,58
Değişim -2,55 %
FK: 12,57
PD / DD: 8,40
İşlem Hacmi 97.197.971
Toplam Adet: 6.147.098
Ağırlıklı Ort.: 15,84
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Erol g.05 Kasım 2021 12:42

  ŞOK KASIYERLERI OTURARAK CALISABİLİYORLAR AMA BİM VE A102 CALIŞANLARI SENDIKASIZ OLDUKLARINDAN DEVAMLI AYAKTA ÇALIŞMAK ZORUNDA BIRAKILIYORLAR DEVAMLI AYAKTA DURMAK PEK COK HASTALIĞA NEDEN OLACAGINDAN CALISANLAR SENDIKALI OLMALI SENDIKASIZ ISÇİ CALISTIRAN BİM VE A101 ŞIRKETLERİNE İŞCILERİNİ SENDIKALI YAPMALARI IÇİN 3 AY SÜRE TANINMALI AKSİ TAKTIRDE BU SİRKETLER TMSF YE DEVREDİLIP TASFIYE EDİLMELİDİR

 • Mucise Reis ;)04 Kasım 2021 22:33

  Bakkal , dükkan, büfe, Züccaciye, giyim, ayakkabı, elektronikçi,ceptel aksesuar manifatura, kasap, manav, tekelci, nakliyeci, vb. çoağltılabilir... Bu sektörler, dükkanlar en az bir aileye bakıyordu. Aile bireyleri bir yada ikinci aileyi buranın geliri ile çeviriyordu. Mahallede veresiye mal veriyorlardı. Kazandıkları parayı, aynı mahallede diğer esnafdan alışveriş yaparak para sirkülasyonuna katı sağlıyorlardı. Kapanmadan önce, lokantada, kahvece, çay ocağında, diğer küçük esnafda, komşu işletmelere para kazandıran alışverişler yapıyorlardı...  Bağkur, yada sigorta ödeyerek emekli oluyor, sağlık hizmetleri katkılarını devlete ödeyerek kurumlara nakit girdi sağlıyorlardı... AÇILDI, KOCA KOCA MARKETLER, ŞEHRİN GÖBEĞİNE... Esnaf dükkan kapatınca, bu marketlere 3685 tl ye köle oldular. Sigorta primleride, devlet özel teşvikli ödeniyor :D ...  Allah razı olsun dememizi bekliyorlar bide hahaha :D

 • 👍🏻04 Kasım 2021 21:16

  İyi bari ele alanlar üzülmesin bakın kaç kişi çalışıyor biraz daha destek atın yarın 3-5 demeden.

 • Volkan04 Kasım 2021 20:58

  Genelde marketlerde düşük profil gençler çalışıyor, ev geçindirmeye çocuk yapmaya uygun bir iş değil. Mağaza müdürü veya bölge sorumlusu olanların karnı anca doyar. Öte yandan gerekli bir sektör, hem istihdam hem de kalite kontrolü yapılmış ürün satışı için. Köylere bile açtılar oradakiler en çok yararlananlar.