E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporSizi buraya Aziz Yıldırım mı gönderdi?---

Sizi buraya Aziz Yıldırım mı gönderdi?

Sizi buraya Aziz Yıldırım mı gönderdi?
15 Mayıs 2016 - 14:12 www.borsagundem.com

Nevzat Demir Tesisleri'ne giderek Beşiktaşlı oyunculara doping testi yapan Dopingle Mücadele Kurulu büyük tepki çekti.

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek benzerine daha önce rastlanmamış bir şekilde Gomez, Sosa, Oğuzhan, Atiba, Beck ve İsmail gibi isimlere doping kontrolü yapan Dopingle Mücadele Kurulu yetkililerinin bu tavrı karşısında şaşıran ve art niyet arayan oyuncular, tepkilerini dile getirdi. Yetkililerle tartışan futbolcular, 2 gün sonra Osmanlı maçına çıkacaklarını belirtip yapılan uygulamanın ardında başka hesapların olduğunu ve zamanlamanın manidar olduğunu belirttiler.

Futbolcular, yetkililere şunları söyledi: "Hayırdır, kim yolladı sizi buraya? Böyle ansızın neden geldiniz. Sizi Aziz Yıldırım mı yolladı? Kim gelirse gelsin şampiyon olacağız. Bizim kimseden korkumuz yok. Bunlar bizi daha da motive eder. Şampiyonluğumuzu kimse engelleyemez."
Görevliler ise “Biz prosedür gereği geldik” diye cevap verdiler. Öte yandan doping kontrolünün bu sezon çok fazla oynayan futbolculara yapılması dikkat çekti.

Doping testi için Osmanlılı ve Beşiktaşlı futbolculardan alınan numunelerin, Köln Doping Araştırma Merkezi’ne gönderildiği belirtildi. Genel doping prosedüründe, bir takımda iki futbolcunun testleri pozitif çıkarsa oyunculara ceza veriliyor. Ancak ikiden fazla futbolcunun testinin pozitif çıkması halinde kulübe eksi puan cezası veriliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu habersiz ve usulsüz kontrolün ardından Doping Kurulu’nun istifasını istedi. Yaşananların ardından Doping Kurulu Başkanı Ömer Taşer ve üyeleri, toplu halde istifasını TFF yönetimine sundu. Demirören başkanlığındaki yönetim istifaların kabul edildiğini yazılı açıklamayla duyurdu.

TFF: MAKSADINI AŞAN BİR UYGULAMA

Osmanlı ve Beşiktaşlı futbolculara yapılan doping kontrolüyle ilgili TFF’den bir açıklama geldi. Şu ifadeler kullanıldı: "Müsabaka dışı doping kontrolleri test aşamasında olan bir uygulamadır. Kulüplerimize yapılan müsabaka dışı uygulama, Dopingle Mücadele Talimatı’nın 13. Maddesi’ne kişisel bir yorum katılarak yapılmış ve maksadını aşan bir uygulama olmuştur. Konuyu değerlendiren TFF Dopingle Mücadele Kurulu başkan ve üyeleri istifalarını vermiş ve istifaları TFF Yönetim Kurulu tarafından 14 Mayıs 2016’da kabul edilmiştir.”

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)