E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem"Sisi gözaltına alınsın"---

"Sisi gözaltına alınsın"

Sisi gözaltına alınsın
11 Haziran 2015 - 01:19 www.borsagundem.com

Güney Afrika'daki STK'lar, Mısır Cumhurbaşkanı'nın Afrika Birliği Zirvesi için geleceği Johannesburg'da gözaltına alınması çağrısında bulundu

Güney Afrika'daki bazı hukuk dernekleri ve medya kuruluşları, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin 25. Afrika Birliği Zirvesi'ne katılmak için Johannesburg'a geldiğinde gözaltına alınmasını istedi.  

Güney Afrika Müslüman Hukukçular Derneği üyesi Yousha Tayoub, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak ülkedeki ilgili birimlere Sisi'nin Johannesburg'a ulaşır ulaşmaz gözaltına alınması yönünde teklif sunduklarını söyledi.

Sisi'nin savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlediğine yönelik deliller olduğunu savunan Tayoub, "Sisi'nin Güney Afrika ziyareti, adalete sevk edilmesi ve yargılanması için bir fırsat" dedi.

Güney Afrika Medya Birliği Sözcüsü İbrahim Favda da Sisi'nin ülkeye gelir gelmez gözaltına alınmasını istediklerini belirtti.

Mısır'da işlediği suçlar nedeniyle Sisi hakkında yasal işlem başlatılması gerektiğini dile getiren Favda, Sisi'nin 2013'ten bu yana halkına karşı gerçekleştirdiği baskıcı ve keyfi uygulamalarının uluslararası kurumlarca da kınandığını dile getirdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ömer muhtar11 Haziran 2015 10:36

    sisi mutlaka tutuklanıp yargılanmalı ülkesinin insanlarını öldürdü ve meşru cumur başkanını darbe yapıp tutuklattı darbeci ve katil . çok isabetli olur tutuklanırsa.

  • karacahiller11 Haziran 2015 01:38

    Dunya degisiyor, siz geriye gidiyorsunuz, cahil ve acimasizlar yok olacak...dini suistimal eden