E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSevda Noyan'ın '10 Kasım' tweetine takipsizlik kararı---

Sevda Noyan'ın '10 Kasım' tweetine takipsizlik kararı

Sevda Noyan'ın '10 Kasım' tweetine takipsizlik kararı
24 Eylül 2020 - 13:01 www.borsagundem.com

Sevda Noyan hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı nedeniyle "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararında, Sevda Noyan'ın, 10 Kasım 2013'te sosyal medya hesabından, "Bugün putları kırma günü. Kendimize gelme günü. Bir ölümlü kuldan gel kurtar bizi diyenlere ibretle bakma günü. Bugün o gün..." şeklinde yaptığı paylaşımın ardından "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Kararda, yapılan dosya incelemesinde, suç duyurusuna konu olan eylemlerin, şüphelinin üzerine isnat edilen suçun 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun kapsamında yasal unsurlarının oluşmadığı belirtilerek, Sevda Noyan hakkında takipsizlik kararı verildiği kaydedildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • gökhan kırdağ25 Eylül 2020 11:13

  OLACAĞINA BAK,YAKINDA ÇOK DAHA İŞLERE GETİRİLİR.nOYAN GİBİ YÜZLERCESİ VAR,ONLAR OLDUKÇA,ANITKABİRİ ZİYARET DAHDA ÇOĞALIYOR.

 • BİR DOST24 Eylül 2020 18:51

  Atatürk'ü kullanan öyle guruplar var ki ne söyleseler haklı olurlar; Rakı içtiği için, ateist olduğu için, solcu olduğu için, karşıt olduğu için, bu gurupların hepsi kendini Atatürk  yerine koyup onun adına siyaset yapıyorlar ya da konuşuyorlar, bunu yaparak bile kendileri ile ters düşüyorlar. Mükemmel insanların yaptığı işleri bu kadar çok insan yapabilecekse, ya o insan mükemmel değildir ya da bunu söyleyen insanlar üçkağıtçıdır. Bizde olduğu gibi. 

 • pelesenq24 Eylül 2020 16:04

  aslında haklı, milleti putlaştırmak dururken  bize dünya görüşü katan bir Liderin saygıyla sahiplenilmesi onu TANRI laştırmak. Bizde cemaat liderlerini ve parti başkanlarına tapınmalıyız. en azından kanlı canlı burdalar. suçlamamız gerekirse dava açarız cezalarını çekerler :D. tweet atmayız en azından

 • Nedim24 Eylül 2020 14:47

  Ne zaman İzmir de chp nin oyları azalsa böyle tipler çıkar abuk subuk zırvalamaya başlarlar!  Geçmişte feto bağlantılı kanallarda bayağı bir taban tepmiş!  

 • Nedim24 Eylül 2020 14:42

  Geçmişi bayağı karanlık  bir tip!  

 • Nedim24 Eylül 2020 14:32

  ''Gel kurtar bizi''  boş laf  tabi de senin gibi bedbahtların Atatürk ü anlayamamaları da bir o kadar cahilce ve ahmakça!  İslamın özünü kavramaktan aciz olduğunuz için buralardan bir çatışma ortamı çıkarma gayretini de şüphe ile karşılıyorum.  Peki ulu hakan dediğiniz  Abdülhamit  çok mu uluymuş?  O kadar da değil hatta koca koca hatalar yapmış!  

 • BİR DOST24 Eylül 2020 14:44

  Atatürk'ün kalem müdürü de cevap vermiş bakın hele.