E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSenatör Graham Ermeni tasarısını bloke etti---

Senatör Graham Ermeni tasarısını bloke etti

Senatör Graham Ermeni tasarısını bloke etti
14 Kasım 2019 - 08:25 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın Beyaz Saray'daki zirvesinin ardından ABD Senatosu'nda ilginç gelişme... Senatör Graham, Ermeni tasarısının oylanmasıyla ilgili talep için karşı görüş bildirdi ve tasarıyı bloke etti

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, 1915 Ermeni olaylarının Senato tarafından "soykırım" olarak tanınmasını öngören bir karar tasarısının oylanmasını bloke etti.

ABD Senatosu'nda Demokrat Senatör Bob Menendez, sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören bir karar tasarısının Genel Kurul'da oylanmasını talep etti

Söz konusu talep karşısında Cumhuriyetçi Senatör Graham, tasarının oylanmasına karşı görüş bildirdi ve oylamayı bloke etti.

"Senatörler tarihi yeniden yazmamalı"

Graham, burada yaptığı açıklamada, "Kısa süre önce Türkiye'nin askeri operasyonundan dolayı Suriye'de karşılaştığımız sorunlar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump ile görüştüm. Umarım Türkiye ve Ermenistan bir araya gelebilir ve bu sorunu (1915 olaylarını) ele alır. Senatörler tarihi yeniden yazmamalı ve onu olduğundan farklı göstermemeli." değerlendirmesinde bulundu.

Graham ayrıca, kararını geçmişe bakarak değil, Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceğine bakarak aldığını belirtti.

Graham'in söz konusu kararının, Beyaz Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bazı Cumhuriyetçi senatörlerin katıldığı toplantıdan birkaç saat sonra gündeme gelmesi dikkati çekti.

ABD Senatosunda yapılacak tasarı oylamalarında herhangi bir senatör, karşı görüş bildirerek oylamanın yapılmasını bloke edebiliyor.

ABD Temsilciler Meclisi, 29 Ekim günü yaptığı oylamada, 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etmişti.

Temsilciler Meclisi Demokrat Vekili Adam Schiff tarafından nisan ayında sunulan söz konusu tasarı, 11 "hayır" oyuna karşılık 405 "evet" oyuyla meclisten geçmişti.

Türkiye ise söz konusu kararın "yok hükmünde" olduğunu açıklamış ve söz konusu adımın kabul edilemez olduğunu vurgulamıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Süleyman Kırpak14 Kasım 2019 11:11

  Arkadaş bu olumsuz girdaplardan kurtulmak için sanayin ve ekononim güçlü olursa kralı bir şey yapamaz.

 • hasan14 Kasım 2019 10:55

  Acaba ne taviz verdik?

 • Tahir14 Kasım 2019 10:26

  Bu dönem cahillerin bilgilendiği bir dönem olacak gibi

 • Nihat14 Kasım 2019 09:32

  Yok yahu kimin ne olduğunu senden benden iyi biliyorlar!  Reisten ne istediklerini anlamak zor değil!  Şimdilik hedef saptırıp İran için taviz ve yol istiyorlar!  Aslında tabi ki en büyük hedef Türkiye!   Türkiye yi kolayca aşamayacağını anlamış oldular!  Trump arada sadece tampon vazifesi yapıyor!  Yoksa derin yapının azgın ve kibirli köpekleri asla kana doymaz.

 • Ozan14 Kasım 2019 09:18

  İslam tarihi maşallah hep kan istila,ganimet.

 • edy14 Kasım 2019 13:03

  1.dünya savaşında 16 milyon 2. dünya savaşında 80 milyon kişi hayatını kaybetmiş. google öyle yaziiir .bunuda müslümanlara yazdın galiba.. iftira kötü bir şey.  

 • Çakan14 Kasım 2019 10:02

  Senin tarihin hangisi ataların kim onu da yazsana.

 • Sen14 Kasım 2019 09:51

  Sen tam bir ermeni veya rum olmalısın tahminimce, kozanlı ozan

 • Ahmet Kara 14 Kasım 2019 08:59

  Diyalog lazım.Kendimizi anlatabilmeliyiz.Karşiyi dinlemeli,empati yapmalıyız.

 • ali cak14 Kasım 2019 08:58

  her yıl olan oyun