E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya'dan Suriye iddiası: ABD petrol kaçırıyor---

Rusya'dan Suriye iddiası: ABD petrol kaçırıyor

Rusya'dan Suriye iddiası: ABD petrol kaçırıyor
29 Mart 2021 - 21:51 www.borsagundem.com

Rus Dışişleri tarafından, ABD'nin Suriye'den Irak'a her gün konvoylarla tahıl ve petrol kaçırdığı iddiasında bulunuldu

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Suriye halkı ekmek ve benzin gibi temel ürünlerin eksikliğiyle mücadele ederken ABD'nin Suriye'den Irak'a her gün konvoylarla tahıl ve petrol kaçırdığını söyledi. Verşinin'in İdlib'e gönderilen insani yardımların militanların eline geçtiğinin altını çizdi.

BİR GÜNDE 300 BENZİN TANKERİ

Suriye'deki insani durumun ele alındığı BM Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Verşinin, "ABD'ye ait konvoyların, Suriye'den Irak'a her gün petrol ve tahıl taşıdığına dair haberler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre sadece 23 Mart'ta Suriye-Irak sınırından 300 benzin tankeri, ay başından beri de en az 200 tahıl dolu kamyon geçti" dedi.

"DOĞAL KAYNAK KAÇAKÇILIĞI YAPILIYOR"

"Suriyeliler ekmek ve benzin gibi temel ürünlerin eksikliğiyle mücadele ederken ABD'nin kontrolündeki Fırat'ın doğusunda doğal kaynak kaçakçılığı yapılıyor, buna paralel olarak fiiliyatta toplu cezalandırma yöntemi olan tek taraflı yaptırımlarla Suriye ekonomisine zarar veriliyor" diye devam eden Verşinin, yasadışı sınır ötesi bir eylem söz konusu olduğunda bunun gündeme geldiğini ancak sınır üzerinden insani yardım tedarik edileceği zaman BM Güvenlik Konseyi'nin gerekli görülmesinin dikkat çekici olduğunu vurguladı.

"BATILI ÜLKELER TEK TARAFLI YAPTIRIMLARIN ETKİSİ KAŞISINDA SUSUYOR"

Verşinin, ABD ve diğer Batılı ülkelerin temsilcilerinin Suriye vatandaşlarının hayatını dramatik şekilde olumsuz etkileyen yaptırımlar karşısında sessiz kaldığının, söz konusu temsilcilerin ülkedeki insani durumu anlatırken bu gerçekten bahsetmediğinin altını çizdi.

"İBLİB'DEKİ MİLİTANLAR İNSANİ YARDIMLARA EL KOYUYOR"

Bu arada Verşinin, İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki militanların bölgeye gönderilen insani yardımların sivillere ulaşmasını engellediğini belirtti.

Verşinin, "Yardımlar alıcılara ulaşmıyor, insani yardım malzemelerine haraç koyan ve sivil nüfusa acımasızca baskı yapan teröristlerin eline geçiyor. Militanlar barışçıl Suriyelileri, ülkenin kuzeybatısına erişim sağlanamaması nedeniyle BM'nin kontrol edemediği bir mekanizma aracılığıyla insani yardım almak için rehin olarak kullanıyor" ifadelerini kullandı.

'ABD Rusya'ya siber saldırı düzenleyecek' iddiası

 

ABD Rusya'ya 200 solunum cihazı bağışladı

 

Rusya ABD'yi uyardı: Yeni anlaşmanın imzalanması imkansız

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • manyak herif29 Mart 2021 23:37

  dünyanın en hırsız ve üç kağıtçı ülkesi amerikadır.bizimde amerikayı örnek almamız lazım ki onlar gibi zengin ve refah toplumu olalım.zenginlik ve şöhret hırsızlıktan gelir.

 • Ali29 Mart 2021 23:24

  Petrol taşıyan Türk tırlarını vurmasını biliyorsun gücün yetiyorsa git Amerikan tırlarını vur madem petrol kaçırıyorlar

 • RAMO CANCAN29 Mart 2021 22:29

  ikinizde bir birinizden betersiniz.hepinizde aynısınız.bunlar yalandan bir birleri ile kavgalı görülürler öncelikle müslüman ülkeler daha sonra gariban ülkeleri işgal edersiniz, milyonlarca insanı katleder kaynaklarına çökersiniz.bir de kavgalı diye görünürler.ikisininde yanında almamak ve içeride birlik olmak ekonomimiz ve sanayimizin çok güçlendirmemiz gerekmektedir.sanki rusya masum sanki abd masum gibi ikiside aynı fakat müslümanlar farklı yazıklar olsun hepsininde işigücü taht ve menfaat kavgası.sonunda kaynakları bunların olmaktadır.

 • Düşünce 29 Mart 2021 22:24

  ABD bir yerde bulunuyorsa, oradan mutlaka bir çıkarı vardır. Çıkarı olmayan yere gelmez ki.

 • Arif gsli29 Mart 2021 22:14

  Aaa abd hırsızmı dediniz. Aaa çok ayıp. Kewin yargılanırlar.

 • Yorum29 Mart 2021 22:05

  Abd nin işi bu zaten bölge bölge huzur kaçırıp problem çıkarıp daha sonra ağır abi gibi mekana gelip bölgeye çökmek abd ye kimse lahey de davada açmıyor aslında abd nin 50 tane dosyası olması lazımdı lahey de ama herkes korkusundan bişey yapamıyor rusyada fıratın doğusunda bu tanker leri havaya uçurabilse hiç bunları konuşmazdı