E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya’da PYD/YPG için 'terörist' ifadesi---

Rusya’da PYD/YPG için 'terörist' ifadesi

Rusya’da PYD/YPG için 'terörist' ifadesi
22 Mart 2018 - 13:48 www.borsagundem.com

İstanbul’da 3 Nisan'da yapılacak Türkiye, Rusya, İran liderleri zirvesine sayılı gün kala, Moskova ilk defa terör örgütü PKK ve Suriye kuzeyinde PYD/YPG oluşumu hakkında “DEAŞ modelinde terör örgütü” tanımını yaptı

Kremlin'e bağlılığıyla bilinen Rusya Federal Haber Ajansı, yayımladığı makalede PKK ve Suriye uzantıları PYD/YPG için terör örgütü ifadesi kullanıldı.

Moskova’nın PYD/YPG konusunda 'terörist' ifadesine  Kremlin yönetimine yakınlığı ile bilinen Rusya Federal Haber Ajansı tarafından yayınlanan makalede dile getirildi.

Rusya’nın Türkiye tarafından yürütülen “Zeytin dalı” harekatına neden destek verdiğine de ışık tutan analizde, PYD/YPG'nin Suriye'nin kuzeyinde normal yerel yönetimler oluşturmak yerine, Suriye halkına ait doğal kaynakları acımasızca sömürmeye çalıştığı ifade edildi. 

Haberde, "Yerel halk üzerinde uyguladıkları baskı terör örgütü faaliyetleriyle eş değer" ifadesiyle PYD/YPG baskısı nedeniyle 1.5 milyon Suriyelinin evlerinden kaçmak zorunda bırakıldığı ifade edildi.

Haberde "Ama bu tür oluşumların sonu her zaman hüsran olmuştur. Tıpkı 17’ci yüzyılda İngiliz ve Fransızların Amerika’yı İspanyollardan ele geçirmek için Karayip Denizinde Tartuga korsanlarını icat ettikleri gibi. Bunların adı üzerinde korsan” denildi. (Nerdun Hacıoğlu/Hürriyet)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Osmanlı 22 Mart 2018 16:10

  Artık NATO oıt, RISYA in. Yeni Askeri siyasi ortağımız Rusya. Zaten Asrın lideri öncülüğünde önceden gereken anlaşmaları yapmıştır. Sadece toplum psikolojik olarak buna hazırlanıyordu

 • Malişte22 Mart 2018 18:14

  Şidetle katılıyorum hemde bayır bucak türkmenleri katletiğinden beri

 • Ak 22 Mart 2018 16:08

  Daha öncede terorist olarak görmüyoruz demişlerdi. AKp bin muhteşem siyaseti ile ypg yi terotşat ilan ettiler nihayet. Yola devam

 • oktaydoğaner22 Mart 2018 14:31

  Ağzınız sağlık bu paralı maşalar ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi.

 • mali22 Mart 2018 14:18

  Türkiye'nin gücü. Diplomasinin faydası.