E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya, 23 İngiliz diplomatı sınır dışı etti---

Rusya, 23 İngiliz diplomatı sınır dışı etti

Rusya, 23 İngiliz diplomatı sınır dışı etti
17 Mart 2018 - 11:43 www.borsagundem.com

Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan İngiltere'nin Rusya Büyülelçisi Laurie Bristow'a 23 İngiliz diplomatın istenmeyen kişi ilan edilerek sınır dışı edileceği bildirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İngiltere'nin Moskova'daki Büyükelçiliği'nden 23 diplomatın bir hafta içinde Rusya'dan ayrılmasının gerektiği belirtildi.

Açıklamada, Rusya'daki statüsü belirlenmeyen 'British Council' temsilciliklerinin faaliyetlerinin durdurulmasına da karar verildiği aktarıldı.

İNGİLTERE'NİN ST. PETERSBURG BAŞKONSOLOSLUĞU KAPATILIYOR

Açıklamada "İki ülkenin sahip olduğu konsolosluk sayısındaki eşitsizlik doğrultusunda, Rusya, St. Petersburg'da İngiltere Başkonsolosluğu açılması ve faaliyet göstermesine yönelik onayını iptal etmiştir. İlgili prosedürler uluslararası hukuk çerçevesinde gerçekleştirilecektir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, İngiltere'ye Rusya'ya karşı herhangi bir düşmanca adımın daha atılması halinde, Moskova'nın karşılık verme hakkını elinde bulundurduğu uyarısı yapıldığı vurgulandı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • realite17 Mart 2018 21:05

    helal sana rusya..duruş ve tavır budur..100 bin asker ve sivil vatandaşımızı pkk yüzünden kaybettik..ve abd almanya ingiltere israil aleni detsek veriyor silah veriyor ve inkar da etmiyorlar üstelik.. biz daha hiç birine en ufak bir diplomatik tavır alamadık ya !

  • demirkan 17 Mart 2018 14:55

    kıstasa kıstas.bastır putin. ardın türkiye var. yeter ki beraber güzel geçinelim. batıdan ne ruslara hayır gelir.ne türk lere. birlik olmamız lâzım. her alanda.

  • ARMAGEDON17 Mart 2018 16:05

    bastırsın bakalım neeye kadar,götürdüğü paralar hep batıda yakında onlara da çökerler