E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıRisk iştahı dün toparlanma kaydetti---

Risk iştahı dün toparlanma kaydetti

Risk iştahı dün toparlanma kaydetti
25 Mart 2020 - 09:08 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Son dönemde ekonomileri desteklemeye yönelik adımlar gelirken, önceki gün açıklanan Fed’in sınırsız parasal genişleme hamlesi ve ABD’de 2 trilyon dolarlık teşvik paketine yönelik olumlu beklentilerin etkisiyle risk iştahı dün toparlanma kaydetti. Bu sabah da Beyaz Saray ve Demokratların teşvik paketinde anlaştığı kaydediliyor. Bununla birlikte salgına ilişkin gelişmeler de gündemdeki yerini korumaya devam edecektir.

BIST-100 Güne Başlangıç

Şubat ayı ortasından bu yana neredeyse tepkisiz düşüş gösteren küresel hisse piyasalarında dün güçlü yükselişler yaşandı. Merkez bankaları ve hükümetlerden ekonomileri desteklemeye yönelik atılan adımlar risk iştahında toparlanmayı beraberinde getirdi. BIST-100 Endeksi de dün günü %5,98’lik yükselişle 89.286 puandan tamamladı. ABD borsaları dün günü %11’leri bulan yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri bir miktar satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,47 – 6,48 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 6,45'li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST- 100 Endeksi’nin güne alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Piyasalardaki fiyatlamalarda tarihi volatilite devam ediyor. ABD’de Fed’in sınırsız tahvil alımı ve hükümetin 2 trilyon dolarlık paketi tarihin en hızlı yükselişlerinden birini getirdi. Dün buradaki olumlu hava BIST’te de etkili olurken, BIST’te bu olumlu havanın devamını bugün de açılışta görmeyi bekliyoruz. Dünkü kapanışın 89 bin üzerinde olması olumlu iken bugün 92 bin izleyeceğimiz ilk önemli seviye olacak. 92 bin üzerinde 98-100 bin aralığı gündeme gelebilir. Aşağıda ise dünkü kapanışın bulunduğu 89 bin civarı ilk önemli desteğimiz olacak. Bu seviyenin altında görünümün yeniden bozulacağı göz önünde bulundurulmalı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)