E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivRekabet Kurulu'ndan araç firmasına soruşturma---

Rekabet Kurulu'ndan araç firmasına soruşturma

Rekabet Kurulu'ndan araç firmasına soruşturma
30 Ocak 2023 - 10:14 www.borsagundem.com

Rekabet Kurulu, Iveco Araç Sanayi hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurulu'nun (RK) internet sitesinde Iveco Araç Sanayi hakkında açılan soruşturmayla ilgili açıklama yayınladı.

Açıklamaya göre, Iveco Araç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin internet satışları da dahil olmak üzere bölge ve müşteri kısıtlamaları ile 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 05.01.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Iveco Araç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-01/15-M sayı ile karar vermiştir.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

Rekabet Kurulu'ndan beyaz eşya şirketlerine soruşturma

 

Rekabet Kurulu'ndan kozmetik firmasına büyük para cezası

 

Rekabet Kurulu'ndan Tetra Laval'a soruşturma

 

Rekabet Kurulu'ndan kozmetik firmalarına soruşturma

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)