E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalarda gözler tahvil faizleri ile ABD endekslerinde---

Piyasalarda gözler tahvil faizleri ile ABD endekslerinde

Piyasalarda gözler tahvil faizleri ile ABD endekslerinde
07 Nisan 2021 - 09:13 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST-100 endeksinin bugüne yatay seyirle başlaması bekleniyor.

Güne yatay seyirle başlayan BİST-100 endeksi günün geri kalanında satıcılı seyretti ve %1.49 kayıpla 1,420 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 19.8 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 15 hisse değer kazandı, 85 hisse ise değer kaybetti. Bu sabah dolar/TL 8.16 seviyesinden güne başlarken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise karışık bir seyir izleniyor.

Dün veri akışı açısından sakin geçen günde, içeride AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in Türkiye ziyareti takip edilirken, yurtdışında ise IMF’nin ekonomik tahminleri izlendi. Ankara'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekonomik iş birliği, göçmen konusu ve gümrük birliğine ilişkin ılımlı açıklamalarda bulundu. Öte yandan IMF 2021 dünya büyüme tahminlerini yukarı yönde revize etti.

IMF, Türkiye için 2021 büyüme tahminini %6, 2022 büyüme tahminini ise %3.5 seviyesinde tutarken 2021 enflasyonunu %13.6 olarak tahmin etti. Bugün Avrupa’da Markit PMI imalat dışı endeksleri takip edilecek.

Ayrıca, içeride Hazine nakit dengesi, ABD’de de FOMC toplantı tutanakları yayınlanacak. Piyasalarda gözler birkaç gündür gerileyen tahvil faizleri ile beraber rekor tazeleyen ABD endekslerinde olacak.
Para birimlerinde ise aşılanma oranları performansın ana kaynağı olarak öne çıkıyor.

BIST-100 endeksinin bugüne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak 1,450 seviyesini geçmeyi başaramayan endekste 1,420-1,410 ve 1,390 destek seviyeleri iken 1,390 seviyesini zarar-kes seviyesi olarak takip ediyoruz. 1,433 ise ilk direnç seviyesi olarak öne çıkmaktadır. Endekste demir-çelik, havacılık ve perakende sektörlerini olası gerilemelerde alım için cazip buluyoruz.

Tat Gıda sorusu

 

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisseler

 

Günün önemli şirket haberleri 07/04/2021

 

Yabancıların çıkış yaptığı hisseler

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)