E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıNomura'dan dolar-TL tavsiyesi---

Nomura'dan dolar-TL tavsiyesi

Nomura'dan dolar-TL tavsiyesi
29 Haziran 2018 - 18:15 www.borsagundem.com

Nomura 2 aylık `double no touch' dolar/TL opsiyonu önerdi

Nomura, yatırımcılara 2 aylık dolar/TL 4,75 ve 4,35 sınır seviyeli double no-touch opsiyonunda uzun pozisyon önerdi.

Kurumun, stratejist Henrik Gullberg imzalı notunda, seçim sonrasında liranın gelecek birkaç haftada nasıl bir yön izleyeceği konusunda güçlü bir konsensüs olmadığına işaret edildi.

Notta şu ifadeler kullanıldı: "Orta vadede belirsizlikler/sorular çok fazla olurken, bize göre gelecek birkaç haftada TRY azalan yurtiçi siyasi risk primi ve cazip carry ile desteklenebilir. Bununla birlikte TCMB’nin para politikasını gevşetmesi yönünde baskılar USD/TRY’deki düşüşü sınırlar. 4,35-4,75 bandı finansal adil değer ölçümlerimize, Bollinger ve RSI dahil çok sayıda teknik göstergeye bakılarak elde edilen ‘aşırı satım’ ve ‘aşırı alım’ seviyelerinin ağırlıklı ortalamasına işaret ediyor." 

Notta, YSK’nin 5 Temmuz’da açıklayacağı kesin seçim sonuçlarının, Türkiye’de tutuklu ABD’li rahip Brunson’un 18 Temmuz’daki duruşmasının, OHAL’in süresinin dolduğu 19 Temmuz tarihinin ve TCMB’nin 24 Temmuz’daki toplantısının önemli olduğu belirtildi.

DOUBLE NO TOUCH OPSİYON NEDİR?

Double no touch opsiyonlarına göre, vade boyunca eğer dayanak varlığın spot fiyatı bariyer seviyelerinden hiç birisine ulaşamazsa opsiyon sahibi vade sonunda sabit bir getiri elde ediyor.(Business HT)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)