E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaNomura: Merkez faiz değiştirmezse TL güçlenebilir---

Nomura: Merkez faiz değiştirmezse TL güçlenebilir

Nomura: Merkez faiz değiştirmezse TL güçlenebilir
06 Mart 2019 - 10:16 www.borsagundem.com

Nomura stratejistinin notunda Merkez Bankası'nın politika toplantısında faiz ya da söylem değişikliğine gitmemesi durumunda TL'nin güçlenebileceği belirtildi

Nomura International Plc gelişen piyasalar strateji birimi idari direktörü Henrik Gullberg, Merkez Bankası'nın Çarşamba günkü Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Salı günkü e-posta notunda “Eğer Merkez Bankası faiz değişikliğine gitmez ve açıklama değişmezse TL'nin bir miktar yükselebileceğini öngörüyoruz.” diyen Nomura stratejisti, faizlerde ya da söylemde gidilecek herhangi bir değişikliğin piyasaları tedirgin edebileceğini ve TL üzerinde hemen etki edebileceğini söyledi.

Gullberg, TL'nin mevcut durumda iskontolu işlem görmesinin muhtemelen bu korkuların bir kısmının zaten fiyatlanmış olduğunu işaret etmesine karşın faiz ya da açıklama değişikliğinin, MB'nin enflasyonla mücadele ve büyümeyi destekleme çekişmesinde kaybettiği yönündeki piyasa beklentilerini/şüphelerini doğrulayacağını belirtti.(Bloomberg)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)