E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemNebati: Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetimi gerçekleşti---

Nebati: Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetimi gerçekleşti

Nebati: Cumhuriyet tarihinin en yüksek denetimi gerçekleşti
09 Aralık 2022 - 09:38 www.borsagundem.com

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Geçen yıl tamamlamış olduğumuz vergi inceleme ve denetim sayısının 3 katını da aşarak göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vergi inceleme ve denetimlerinde geçen yıl 1 milyon denetim hedefine ulaştıklarını belirtti.

Bakan Nebati, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kayıt dışı ekonomiyle mücadele, vergi kaçakçılığını önlemek ve ekonomik büyümeyi desteklemek için yoğunlaştırdığımız vergi incelemesi ve denetimlerle Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdik.

Geçen yıl tamamlamış olduğumuz vergi inceleme ve denetim sayısının 3 katını da aşarak göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık.

Yaptığımız vergi incelemeleri ve denetimlerde ceza kesmeyi değil rehberlik ederek vergiye gönüllü uyumu artırmayı, vergi kayıp ve kaçağını engelleyerek daha adil bir vergi sistemi inşa etmeyi ve mükellef haklarını da gözeterek her bir vatandaşımızın hakkını korumayı amaç edindik.

Yürütülen vergi incelemeleri ve denetimlerde bir milyon hedefine bizi ulaştıran Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımız Vergi Müfettişleri ile Gelir İdaresi Başkanlığımız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma özverili ve yoğun çalışmaları için teşekkür ediyorum.

Kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için vergi incelemeleri ve denetimlerle her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahada olmaya devam edecek, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz."

Nebati, bakanlık çalışanlarıyla bir araya geldi

 

Nebati: Enflasyonda düşüş trendine girmiş bulunuyoruz

 

Nebati: İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız

 

Nebati’den EYT ve KGF açıklaması

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)09 Aralık 2022 11:11

    %100 de 1 denetlendi mi hocam ? : ))  Boş muhabbet hep...  kasa affı, yabancı para affı, nakıt fazla affı, bilmem ne affı, yük şunu ödeme kurumlar vergisinden ceza yok... yok buna öde kdv farkında ceza yok. işverenlerden aldıalr naktı, şimdi incelese ne olur? incelemese ne olur? ceza çıksada bu durumlarda para cezası alınmıyor... :D ortaya çıkan parasal cezalarda zaten aflar taksıtler seçim öncesi işlemler ile affediliyor...  Zaten covid donemı kım ne iş yapsın ... af af af çıkarta çıkarta bişe olduğu yok... adam 4 yıllık kazancı zarar.. bakıyorsun, sıfır otomobıl almış ve ev almış :D eee geliri nereden bunun diyebiliyormusun ? ne yapmış vergi incelemesi yapmışmış, yaa boş muhabbetler.. sistem kayıt dışı, inceleme adamına göre belli gruplar üzerinde ... tbmm ye dezenfaktan satanların defteri incelendi mi mesela ? :D