E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMKK, borsadaki şirketlerin dönemsel finansal oranlarını yayınlamaya başladı---

MKK, borsadaki şirketlerin dönemsel finansal oranlarını yayınlamaya başladı

MKK, borsadaki şirketlerin dönemsel finansal oranlarını yayınlamaya başladı
28 Ocak 2022 - 13:21 www.borsagundem.com

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2016'dan itibaren dönemsel finansal oranlarını yayınlamaya başladı.


MKK, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Payları Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere ait dönemsel finansal oranlar ile 2016-2021 ortalama finansal oranlar toplu olarak ve sektörel bazda Veri Analiz Platformu'nda (VAP) ilan edilmeye başlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

VAP'ta oranların hesaplanmasına ilişkin kurallar dahil olmak üzere oranlara ilişkin detaylı bilgi verilirken, platformdaki bilgilerin bilgilendirme amacıyla hazırlandığı da hatırlatıldı.

MKK'dan iki yeni endeks verisi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Volkan28 Ocak 2022 15:20

    Finansal Tablolr yanında Toplam personel sayısı, beyaz ve mavi yaka, kadın ve erkek çalışan sayısı, FAVÖK gibi bilgilerde şablon bilfirimlerde yer almalı. Yeni trend çevre, iklim, sürdürülebilirlik bu konuda da bir sayfa açılması gerekir. İhracat ve ithalat bilgileri de eyfe keder bildiriliyor.