E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıMevcut pozisyonların korunması önemli---

Mevcut pozisyonların korunması önemli

Mevcut pozisyonların korunması önemli
27 Mart 2020 - 09:20 www.borsagundem.com

QNB Finansbank tarafından hazırlanan analizde endekste de dünkü sert yükseliş sonrası gün içinde kısmi kar satışlarının geldiği belirtiliyor.

BIST 100: Endekste dün gerçekleşen sert yükselişin ardından 91.600 direncine yakın bir kapanış yaşandı. Bu seviye üzerinde 93.000 direnç olarak takip edilecektir. Aşağıda ise 90.400 destek konumunda…

TL Bonolar: Yabancı yatırımcıların pozisyon azaltma süreci devam ederken, gösterge tahvilde %11 ve 10 yıllık tahvilde de %13 bileşik faiz seviyesi üzerinde seyir devam edebilir…

USD/TL: Hindistan’daki faiz indirimi sonrasında genel olarak gelişmekte olan ülke para birimlerinde olumlu bir seyir var, içeride dolar kurunda 6,37 ilk planda destek konumunda takip edilecektir…
1,10 seviyesinin üzerine yerleşen paritede 1,1130 seviyesi kısa vadeli direnç olarak izlenecektir. GBP sert değer kazanımı da not edilmeli…

Endekslerde sert toparlanmanın ardından ABD vadeli endekslerinde kısmi kar satışlarının geldiğini görüyoruz. Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 455 seviyesine gerilerken, global piyasalara paralel seyrin devam edeceğini tahmin ediyoruz.

ABD borsaları ortalama %6 oranına yakın yükselirken, bu sabah ABD vadeli endeks kontratları düşüş gösteriyor. Endekste de dünkü sert yükseliş sonrası gün içinde kısmi kar satışlarının geldiğini görebiliriz. Teknik olarak endekste 91.600’ün üzerinde 93 bin hedef direnç olarak korunuyor. 90.400 destek olup, bu seviye üzerinde mevcut trade pozisyonlarının korunmasını öneriyoruz.

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde belirgin bir değişiklik yok, ancak Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk priminde yaşanan düşüş ile beraber eurobond piyasasında toparlanmanın devam edeceğini düşünüyoruz. TL tahvil faizlerinde ise dün gelen kar satışlarının ardından mevcut seviyelerin korunacağını düşünüyoruz, dün açıklanan verilerde yabancı yatırımcıların pozisyon azaltmayı sürdürdüğünü gördük.

Dolar fonlamasına dair endişelerin azalması ile başta EUR ve GBP olmak üzere gelişmiş ülke para birimleri dolar karşısında değer kazanırken, EUR/USD için 1,1130 ve GBP/USD için 1,2310 kısa vadeli takip edilecek dirençler. İçeride dolar kurunda ilk planda 6,37 ve devamında 6,25 destek seviyeleri. Euro kurunda ise 7,11 direnci altında 7,00 destek olarak takip edilebilir.

Brent petrol 26 dolar varil seviyesinde, talepteki korkutucu boyutta daralma ile kar satışları sürüyor.

Dolar ons bazında altın fiyatlarında 1611 üzerinde 1640 direnci izlenecektir. Gram TL bazında ise 330 üzerinde tarihi zirve olan 340 direnci geçerli.

BIST 100 Endeksi’nin teknik görünümü 88.000 desteği üzerinde olumlu. Ağırlıklı olarak tahvil-bono yatırımı yaparak belli oranda hisse senedi riski almayı isteyen yatırımcılar ise bu dönemde değişken fonları tercih edebilir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)