E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMalezya, "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısında bulundu---

Malezya, "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısında bulundu

Malezya, engelsiz küresel tedarik zincirleri çağrısında bulundu
14 Mayıs 2022 - 12:34 www.borsagundem.com

Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakup, ABD-Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Özel Zirvesi'nde "engelsiz küresel tedarik zincirleri" çağrısı yaptı.

ABD-ASEAN Özel Zirvesi'nin ardından basın mensuplarına, zirveye dair değerlendirmelerde bulunan Başbakan İsmail Sabri, ASEAN ülkeleri ve ABD'nin engelsiz küresel tedarik zincirlerini sağlamak için elverişli bir ekosistem oluşturması gerektiğini vurguladı.

ASEAN ve ABD'nin ticaret ve yatırımda sürdürülebilirliği, dijitalleşmede insan sermayesinin gelişimini, ekonomik esnekliği ve bölgedeki entegrasyonu geliştirmesi gerektiğini belirten İsmail Sabri, "ASEAN ve ABD, dijitalleşme potansiyelinden ve dördüncü sanayi devriminden yararlanmalı." ifadesini kullandı.

"Başarılı ziyaret"

İsmail Sabri, ABD-ASEAN Özel Zirvesi kapsamında Washington'a gerçekleştirdiği 4 günlük ziyareti "başarılı" olarak nitelendirdi.

Söz konusu ziyaretin özelde Malezya ile ABD ve genel çerçevede ASEAN ülkeleriyle ABD arasındaki bağları daha da güçlendirdiğini ifade eden İsmail Sabri, "ABD, Malezya için ticari ve siyasi açılardan oldukça önemlidir" dedi.

Başbakan İsmail Sabri, ABD'nin Malezya'daki en büyük ikinci ticaret ortağı ve yatırım açısından 4'üncü büyük ülke olduğunu, zirvedeki liderler ve endüstrinin önde gelen isimleriyle görüşmenin bağları daha da güçlendirdiğini kaydetti.

Türk komandosu kullandı, ilk ihracat Malezya'ya

ABD; Türkiye, Çin, Gürcistan ve Malezya'dan 37 şirketi kara listeye aldı

Türkiye ile Malezya arasında ortak deklarasyon

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)