E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriKoç’ta LPD ihalesi şoku---

Koç’ta LPD ihalesi şoku

Koç’ta LPD ihalesi şoku
28 Aralık 2013 - 10:07 www.borsagundem.com

3 milyar dolarlık ihalede Koç Grubu'na ait RMK Marine saf dışı kaldı

Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) ihalesini Sedef Tersanesi kazandı. Savunma Sanayi İcra Komitesi’nin dün aldığı karar kapsamında Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması, anlaşma sağlanamaması durumunda sözleşme görüşmelerine ikinci sıradaki DESAN Deniz İnşaat Sanayi A.Ş. ile devam edilmesi kararı alındı. Cengizhan Çatal’ın Hürriyet’teki haberine göre 3 milyar dolarlık ihalede Koç Grubu’na ait RMK Marine ise saf dışı kaldı. İhalede kararın 26 Eylül’deki toplantıda açıklanması bekleniyordu. Ancak Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan da onay alarak ihale sonucunu dün açıkladı.
Koç grubunun RMK Tersanesi, geçen Ocak ayında Milli Savaş Gemisi (MİLGEM) projesi kapsamında 6 geminin yapım ihalesini kazanmış, ancak Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun “kamu zararı doğduğu” yönündeki raporu üzerine bu ihale iptal edilmişti. Gezi Parkı eylemleri sonrasında yaşanan bu gelişme nedeniyle çıkarma gemisi ihalesinde RMK Tersanesi’nin durumu merakla bekleniyordu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • mehmet28 Aralık 2013 16:57

  koç cemaatin türkçe olimpiyat sponsoru olmuş,merak etmeyin fetullahın adamları koça bi destek atar.

 • xyz28 Aralık 2013 15:38

  YETER ARTIK HERŞEYİ KOÇA MI VERECEĞİZ... BU GÜNE KADAR ALDIKLARINA SAYSIN...

 • hacı28 Aralık 2013 13:50

  deniz fenerci hırsızlar, en iyisi kim ise ihaleleri o alsın. siyasi duruşa göre ihale mi olur? arkadaş başa kim gelirse gelsin yolsuzluk dizboyu, ne rezil bir ülkedir burası

 • xxx28 Aralık 2013 13:29

  bu koç kutsal mı,ayet mi var,tüm ihale,tüm ülke koçun diye.

 • Düşünen Adam28 Aralık 2013 13:01

  Nedense bu sonuç artık kimseyi şaşırtmıyor. Çünkü boğazımıza kadar rüşvet, yolsuzluk içine battık. Ülke batıyor, yolsuzluğa, rüşvete, bazılara ise buna alkış tutuyor. Alkış tutanların bazıları cebini doldurma peşinde, diğerleri ise körü körüne kefen giyerek taptıkları adamı savunma peşinde. Batıyoruz beyler hem de hep birlikte...

 • faruk28 Aralık 2013 12:50

  büyük türkiye için bir kaç kişiye kalmamalıyız

 • sedef28 Aralık 2013 12:35

  koç gurubuna verseydi yandaş olmuyormu

 • osman28 Aralık 2013 12:03

  komisyonla kendi yandaşına verip yine cukka yapacak desenize