E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKoca: Vaka artışı ülkenin her tarafında aynı değil---

Koca: Vaka artışı ülkenin her tarafında aynı değil

Koca: Vaka artışı ülkenin her tarafında aynı değil
18 Eylül 2020 - 11:56 www.borsagundem.com

İzmir'de açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, "Artış ülkenin her tarafında aynı değil. İzmir'de 1 ay öncesine göre yüze 42 vaka artışı var" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Valiliği'nde korona virüs salgınıyla mücadelede son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

"Mart ayından beri büyük bir mücadele verdiğimiz korona virüs salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz, ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti. Ancak bu artışın ülkenin her anında eşit olmadığını biliyoruz.

İzmir'de bir hareketlenme oldu. İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 vaka artışına şahit olduk. Yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bu artışın kontrol altına alındığını ve son bir haftada vaka artışının yüzde 10'lara kadar gerilediğini söylemek istiyorum. Bir hafta on gün sonra daha stabil döneme, daha sonra da düşüşe geçmesini bekliyoruz.

Müdahalelerle kontrol altına alındığını vaka artışının yüzde 10'lara gerilediğini söylemek istiyorum. Hedefimiz hasta sayısını ve hastane yükünü her geçen gün azaltmak. Bizleri sevindiren diğer bir gösterge, son dönemde İzmir'de zatürre oranı yüzde 8,2'den 4,9'a kadar düştü. Yani yüzde 40 düşüş sağlandı. Hastane yatışlarında da bu anlamda stabil bir döneme girdiğimizi söylemek istiyorum.

İzmir'de şu anda 445 filyasyon ekibimiz sahada çalışıyor. Türkiye filyasonu ey iyi hatta tek yapan ülke. Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş vefatları yükseltti."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Çekilmez18 Eylül 2020 18:40

    Abi kocadın be her aksam gerçekten üzülüyorum sana Sabri abi.

  • KERİM18 Eylül 2020 15:39

    GÜNAYDINLAR SAĞLIKÇILARINIZA SAHİP ÇIKIN YAKINDA DOKTOR KALMAYACAK BİR DOKTORA 100-150 HASTA BAKTIRIRARAK BİR YERE VARILMAZ.BU ADAMLAR SİZLER İÇİN DURMADAN ÖLÜYOR