E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriJCR, MLP Care’in notunu yukarı yönlü revize etti---

JCR, MLP Care’in notunu yukarı yönlü revize etti

JCR, MLP Care’in notunu yukarı yönlü revize etti
13 Haziran 2018 - 17:25 www.borsagundem.com

JCR Eurasia Rating, MLP Care’in Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu “BBB+(Trk)”, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise “A-2(Trk)” olarak yukarı yönlü revize ederek; şirketi ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından JCR Eurasia Rating, periyodik gözden geçirme süreci sonucunda Medical Park ve Liv Hospital markaları ile hizmet veren MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin (MLP Care) konsolide yapısı ile mevcut tahvil ihraçlarını, ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

JCR Eurasia Rating, MLP Care’in Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu “BBB+(Trk)” olarak, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise “A-2(Trk)” olarak yukarı yönlü revize etti. Görünümünü ise “Stabil” olarak belirledi. Ayrıca Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notları da ülke tavanı olan “BBB-“ seviyesinde teyit edildi.

Derecelendirme raporunda, MLP Care’in tüm faaliyet segmentlerinde gözlemlenen yüksek ciro büyümesi ve artan FAVÖK/FAVKÖK marjı, halka arz sonrası iyileşen özkaynak-yükümlülük kompozisyonu ve borç karşılama kapasitesi, şeffaflık ve Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyum konusunda kaydedilen gelişimi, yüksek büyüme oranlarına sahip tamamlayıcı sağlık sigortası ve medikal turizm gelirlerinin, satış gelirlerine yapacağı katkı gibi faktörlerin not artışında etkili olduğu belirtildi.   

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 13,30
En Yüksek: 13,54
En Düşük: 13,09
Değişim 1,22 %
FK: 0,00
PD / DD: 5,83
İşlem Hacmi 7.791.302
Toplam Adet: 582.813
Ağırlıklı Ort.: 13,37
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)