E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemJaponya korona hastalarına bedava grip ilacı verecek---

Japonya korona hastalarına bedava grip ilacı verecek

Japonya korona hastalarına bedava grip ilacı verecek
05 Nisan 2020 - 10:18 www.borsagundem.com

Japonya'nın koronavirüs salgınından etkilenen ülkelere ücretsiz şekilde "grip ilacı Avigan" yardımı yapabileceği duyuruldu

Japonya'nın yeni tip koronavirüs salgınından etkilenen ülkelere ücretsiz şekilde "grip ilacı Avigan" yardımı yapabileceği bildirildi.

Covid 19 ile mücadele kapsamında Avigan ilacının özellikle hafif semptomlar gösteren hastalara iyi geldiği yönünde çalışmalar ortaya konulmuştu.

Ulusal NHK televizyonunun haberine göre Kabine Baş Sekreteri Yoşihide Suga Covid-19'la mücadele kapsamında yapılacak ilaç yardımı hakkında açıklamalarda bulundu. Suga, talep gönderen ülkelerle temaslarını sürdürdüklerini vurgulayarak, ülkelere hem bedelsiz hem de acil ihtiyaçları miktarınca ilaç göndereceklerini ifade etti.

Yaklaşık 30 ülkenin Japonya'dan ilaç yardımı talep ettiğini aktaran Suga, Avigan'ın klinik testlerinin sürdüğünü ve grip ilacının etkisini geliştirme çalışmalarının devam ettiği bilgisini paylaştı.

Almanya Sağlık Bakanı geçtiğimiz perşembe günü Japonya'dan milyonlarca tablet Avigan alabileceğini açıklamıştı. Fujifilm Toyama Chemical tarafından üretilen Avigan, ebola gibi vücutta yüksek ateşe neden olan hastalıkların tedavisinde de kullanılan bir ilaç.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Burhan05 Nisan 2020 18:25

  VİRÜSÜN PANZEHİRİ LİMONDUR,,LİMON YİYİN LİMON.

 • bir yorum.05 Nisan 2020 12:20

  bu ilaçları bedava vererek eksi faiz belasından da kurtulmuş olacaklar.japonların sakın insanlığa yardım için bunu yaptığını sanmayın onlar hala o 2.dünya savaşındaki vahşiliklerini içlerinde saklıyorlar 

 • ALEVİ DİNİNDENİM05 Nisan 2020 12:05

  Bu virüs nedeni ile 5-4-2020 TARİHİNE KADAR OLAN SÜREÇTE takip ettiğim kadarı ile  dünyada dört ülke KENDİ İNSANINA “İNSAN” gibi davranıyor adam akıllı mücadele ediyorlar ve bu dört ülkenin  “ASİL” liderleri ülkelerine adam akıllı moral emek veriyor.bunlar ; 1.kanada 2.japonya 3.güney kore 4.çin bu ülkenin liderlerini kutluyorum.en azından VASAT ALTI ÜLKE YÖNETİCİSİ OLMADIKLARINI YADA KENDİLERİNİ HALKLARINDAN ÜSTÜN TUTMADIKLARI İÇİN KUTLUYORUM.İnandıkları güçler ve değerler onları korusun. YERYÜZÜNÜN KORUYUCULARI VE KAHRAMANLARI OLAN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İYİLİK VE SAĞLIK DİLİYORUM.TÜM İYİ İNSANLARIN KALPLERİNE GÜNEŞ DOĞSUN.saygılarımla.

 • ALEVİ DİNİNDENİM05 Nisan 2020 12:02

  Bu virüs nedeni ile 5-4-2020 TARİHİNE KADAR OLAN SÜREÇTE takip ettiğim kadarı ile  dünyada dört ülke KENDİ İNSANINA “İNSAN” gibi davranıyor adam akıllı mücadele ediyorlar ve bu dört ülkenin  “ASİL” liderleri ülkelerine adam akıllı moral emek veriyor.bunlar ; 1.kanada 2.japonya 3.güney kore 4.çin bu ülkenin liderlerini kutluyorum.en azından VASAT ALTI ÜLKE YÖNETİCİSİ OLMADIKLARINI YADA KENDİLERİNİ HALKLARINDAN ÜSTÜN TUTMADIKLARI İÇİN KUTLUYORUM.İnandıkları güçler ve değerler onları korusun. YERYÜZÜNÜN KORUYUCULARI VE KAHRAMANLARI OLAN TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İYİLİK VE SAĞLIK DİLİYORUM.TÜM İYİ İNSANLARIN KALPLERİNE GÜNEŞ DOĞSUN.saygılarımla.