E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİzmir Barosu'nun yürüyüşüne izin verilmedi---

İzmir Barosu'nun yürüyüşüne izin verilmedi

İzmir Barosu'nun yürüyüşüne izin verilmedi
29 Haziran 2020 - 21:49 www.borsagundem.com

İzmir Barosu, barolarla ilgili tartışılan teklife karşı yürüyüş düzenleme kararı aldı. Baroya kayıtlı avukatların bir araya geldiği noktada ise geniş güvenlik önlemleri alınarak yürüyüşe izin verilmedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından "Çoklu baro teklifi üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız yarın teklif verecek" açıklamasının ardından yürüyüş yapmak isteyen İzmir Barosu polis engeliyle karşılaştı. Avukatlar, engelleme üzerine baro sokağında oturma eylemi başlattı.

İzmir Barosu, hükûmetin çoklu baro teklifine karşı yürüyüş düzenleme kararı aldı. Baro yönetiminin, çoklu baroya karşı bir çağrıda bulunarak yürüyüş yapma kararı aldı.

Yürüyüş kararının alınmasının ardından baro önünde polis engeliyle karşılaşan avukatlar, 'Savunma Yürüyor' sloganları attı. Emniyet güçlerinin yürüyüş için bir araya gelen İzmir Barosu'na kayıtlı avukatlara, yürüyüşe izin verilmeyeceğini aktardığı öğrenildi.

ÇHD'den destek

ÇHD İzmir yaptığı açıklamada, baro yürüyüşünün polislerce keyfi olarak engellendiğini ifade etti. ÇHD'nin açıklamasında, "İzmir Barosu önünden yapılmak istenen yürüyüş polis tarafından keyfi olarak engelleniyor. Tüm üyelerimizi sokağa ve mesleğimize sahip çıkmak üzere izmir Barosu önüne çağırıyoruz" denildi.

Çoklu baro için kanun teklifi yarın verilecek

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Serkan 29 Haziran 2020 23:14

    Milyonlarca liralık Aidatlar, harçlar, sosyal avantajlar, siyasi elitizm, jakobenist kibirli üstenci egemenliği,, elinizden kaçıp gidiyorsa sizde karşı çıkarsınız!! yeni tasarı haklı olsa bile!!

  • Gakko 29 Haziran 2020 22:30

    Elitist kokuşmuşların elinden mamaları alınıyor kudurun

  • AHMET ÖZBİR29 Haziran 2020 22:17

    ÇOKLU "çok güzeldir, tekli çok kötüdür", alternatifsizlik "kibirliliktir." Siz siz olun Barolar olarak ÇOKTAN korkmayın. Farklı düşünce DEMOKRASİLERDE olur, FARKSIZ düşünce TEK SESLİ, TEK DÜŞÜNCELİ, DESPOT yönetimlerde olur. Türkiye demakrat, hürriyetçi, muhafazakâr bir yönetime sahiptir. SİZLER DE DEMOKRASİYE EVET DEMEK ZORUNDASINIZ, başka yol yok.