E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİsveç, NATO'ya katılmak istemiyor---

İsveç, NATO'ya katılmak istemiyor

İsveç, NATO'ya katılmak istemiyor
12 Şubat 2022 - 17:00 www.borsagundem.com

İsveç Dışişleri Bakanı Karin Wallensten, Politico gazetesine demecinde, “İyi ve güçlü bir NATO ortağı olmak istiyoruz, ancak ittifaka katılmayı düşünmüyoruz” dedi.

İsveç Dışişleri Bakanı Karin Wallensten, “Böyle bir durumda, istikrar ve öngörülebilirlik her zamankinden daha önemli. Güvenlik politikamız açık. İyi ve güçlü bir NATO ortağı olmak istiyoruz, ancak ittifaka katılmayı düşünmüyoruz” dedi.

Son zamanlarda ABD ve Avrupa Birliği (AB), Rusya'yı Ukrayna'ya yönelik ‘istila’ planlamakla suçluyor ve Doğu Avrupa'daki askeri varlıklarını artırıyor.

Rusya yönetimi ise Batı'nın ve Ukrayna'nın ‘saldırgan eylemler’ ile ilgili suçlamalarını defalarca reddederek, hiç kimseyi tehdit etmediğini ve kimseye saldırmayacağını açıklamış, ‘Rus saldırganlığı’ ile ilgili açıklamalarının ise NATO’nun Rusya sınırlarının yakınına daha fazla askeri teçhizat konuşlandırmak için bir bahane olarak kullandığını vurgulamıştı.

Kremlin ve Rusya Dışişleri Bakanlığı ayrıca, gerginliğin tırmanmasının ana nedeninin, Ukrayna'ya silah tedarik eden ve böylelikle onu askeri maceralara iten ABD ve NATO'nun eylemleri olduğunu belirtmişti.
(TR Sputnik)

Rusya ile çatışma olursa Ukrayna'da İngiliz askeri olmayacak

İsveç'te Kraliyet Sarayı üzerinde dron uçuran Rus tutuklandı

Lavrov ile Blinken telefon görüşmesi yaptı

 


Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)