E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket Haberleriİspanyol Glovo, Türkiye'den çıkma kararı aldı---

İspanyol Glovo, Türkiye'den çıkma kararı aldı

İspanyol Glovo, Türkiye'den çıkma kararı aldı
21 Ocak 2020 - 21:31 www.borsagundem.com

Glovo, pazar liderliği ve kısa dönemde kârlılık stratejisi sonucunda Türkiye de dahil dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldı.

İspanya merkezli talep bazlı teslimat girişimi Glovo, Türkiye’nin de içinde bulunduğu dört ülkede operasyonlarını durdurma kararı aldığını açıkladı. Operasyonlarını durdurma kararı aldığı ülkeler Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko.

Dünya'da yer alan habere göre bu karar, şirketin global liderlik pozisyonunu konsolide etme ve kaynaklarını kısa vadede kârlılığa erişebileceği bölgelere kaydırma stratejisini gerçekleştirme amacıyla verildi.

Glovo Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre şöyle dedi: “Özellikle Türkiye gibi başarılı bir operasyon yürüttüğümüz bir ülkede bu kararı vermek bizim için çok zor oldu. Ancak bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Şöyle devam etti: “Türkiye’deki tüm kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza yoğun emekleri, bize olan bağlılıkları ve süregelen destekleri için teşekkür ettiğimizin bilinmesini isterim.”

Şirketten yapılan açıklamaya göre; operasyonu bulunan 22 ülkenin 17’sinde pazar lideri konumunda. 2019 yılında karlılığa erişen anavatanı ve en büyük pazarı İspanya’dan sonra Glovo’nun hedefi 2021 başından itibaren global çapta karlılığa ulaşmak. Uygulama önümüzdeki birkaç hafta boyunca Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında aktif kalmaya devam edecek. Bu geçiş sürecinde Glovo kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına destek olmaya devam edecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • M Ali Kâhya22 Ocak 2020 18:14

    Hiç kullanmadım düşünmüyorum da bana tuhaf geliyor. Alış veriş git yap yemeği ya ara direk kendilerini ki biz öyle yapıyoruz yada bizzat gidip yemek lazım bunu niye dedim hareket etmek ilerleyen yaşlarda bedensel rahatsızlıkları mümkün olduğunca az olacaktır. Günümüz dünyasında malesef hareket etmeden her şeyi yapmak aldı başını gitti. Yeni nesil 60, 70+ dediği zaman daha çok sorunlar yaşayabilir. Bu yüzden hareket edin. Komisyon ödemeyin bu şirketlere..

  • Trakyali21 Ocak 2020 22:20

    Burda yemedi.

  • Wolf21 Ocak 2020 21:42

    Çünkü piyasada '' getir'' ve yemeksepetinin şirketi' 'banabi' ' var. Bizim şirketlerin başarısı diyebiliriz.