E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİngiltere'de Brexit anlaşması haziranın ilk haftası oylanacak---

İngiltere'de Brexit anlaşması haziranın ilk haftası oylanacak

İngiltere'de Brexit anlaşması haziranın ilk haftası oylanacak
15 Mayıs 2019 - 06:54 www.borsagundem.com

İngiltere Başbakanı May, İşçi Partisi lideri Corbyn ile görüştü. Başbakanlıktan yapılan açıklamada iki liderin Brexit referandumunu hayata geçirmede kararlı oldukları ifade edildi

İngiliz hükümeti parlamentoda daha önce 3 kez reddedilen Brexit anlaşmasını haziran ayının ilk haftası yeniden milletvekillerinin oyuna sunacağını bildirdi.

Başbakanlık ofisi '10 Numara'dan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Theresa May'in akşam ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ile bir araya geldiği belirtildi.

Görüşmenin, iktidar partisi ile ana muhalefet partisi arasında süren Brexit müzakerelerini bir sonuca ulaştırma ve ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması kararı alınan referandum sonucunu hayata geçirme kararlılığını netleştirdiği aktarılan açıklamada, "Bu amaca yönelik olarak Brexit anlaşmasını 3 Haziran haftası içinde parlamentoya getireceğiz. İngiltere'nin AB'den, parlamento yaz tatiline girmeden önce ayrılabilmesi için bu zorunludur" ifadeleri kullanıldı.

İki lider arasında bugün gerçekleşen görüşmenin 'faydalı ve yapıcı' olduğuna işaret edilen açıklamada, görüşmelerin yarın da heyetler arasında devam edeceği vurgulandı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)