E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum Raporlarıİlk destek test edildi---

İlk destek test edildi

İlk destek test edildi
27 Ocak 2020 - 09:14 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende öne çıkan başlıklar ve BIST 100 endeksi seviyeleri izleniyor.

Piyasa Gündemi
Öncelikle cuma akşamı Elazığ - Sivrice merkezli gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bununla birlikte Çin’deki virüs salgını küresel piyasaların gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Çin’deki virüs salgını henüz kontrol altına alınamazken, küresel çapta endişeler artış kaydetmeye ve risk iştahı baskılanmaya devam ediyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler • 10:00 Türkiye – Reel Kesim Güven Endeksi Önem: Orta • 18:00 ABD – Yeni Konut Satışları Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Ekim ayından itibaren güçlü bir yükseliş kaydeden küresel hisse piyasalarında, Çin’deki virüs salgını nedeniyle risk iştahının baskılanmasına bağlı olarak geçen hafta kâr satışlarının yaşandığı görüldü. BIST-100 Endeksi cuma gününü %0,33’lük düşüşle 122.142 puandan tamamladı. ABD borsaları cuma gününü düşüşlerle tamamlarken, ABD vadelileri bu sabah %1’ler civarında satıcılı bir seyir izliyor. Çin’de piyasalar bu hafta tatil nedeniyle kapalı olacak. Asya piyasalarında ise bu sabah kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 5,93 – 5,94 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 5,94'lü seviyelerden işlem görmekte.

BIST- 100 Endeksi’nin güne satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST-100 Endeksi’nde, Cuma günü altı test edilmesine karşın üstünde kapanış gerçekleşen 121.500 altında 119 bin civarı orta vade için en önemli destek konumunda. Biraz daha uzun vade içinse ekim ayı ortalarında başlayan ve ABD-İran geriliminde 110 bin civarında görülen diplerden geçen yükseliş trendinin bulunduğu 116 bin civarı oldukça kritik olacak. BIST 100’de kısa vadede oldukça sert bir şekilde görülen yükseliş sonrası hem trendden hem de ortalamalardan uzaklaşılmış durumda. Bu durum endekste bir süre yatayda konsolidasyon ya da bir düzeltme ile bu ortalamalara ve trende dönüş riskini artırıyor. Bu nedenle endekste geçtiğimiz hafta görülen zirve seviyenin bulunduğu 124.500 civarı geçilemediği sürece temkinli olmakta fayda olduğu kanaatindeyiz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)