E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket Haberleriİhlas Haber Ajansı’nın halka arzında önemli gelişme---

İhlas Haber Ajansı’nın halka arzında önemli gelişme

İhlas Haber Ajansı’nın halka arzında önemli gelişme
18 Mayıs 2020 - 13:03 www.borsagundem.com

İhlas Grubu, İhlas Yayın Holding bünyesinde faaliyet gösteren İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) halka arzı için Tera Yatırım ile anlaşma imzaladı

Türkiye'nin ilk özel haber ajansı olarak 26 yıllık geçmişi olan ve 2000 binden fazla aboneye kesintisiz hizmet sağlayan İhlas Haber Ajansı halka arz için Tera Yatırım ile anlaştığını açıkladı. 10 milyon 500 bin lira sermayesi olan şirketin yüzde 75 oranında hissesi İhlas Yayın Holding bünyesinde bulunuyor.
Halka arz süreciyle ilgili yaşanan yeni gelişmeyle ilgili olarak İhlas Yayın Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Daha önce, 03.03.2020 tarihinde yapılan Özel Durum Açıklaması ile grup şirketlerimizden İhlas Haber Ajansı A.Ş'nin halka açılma kararı almış olduğu ve bu konuda ön hazırlıkların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verildiği bildirilmişti.
Bu kapsamda Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bağlı ortaklığımız bugün "HALKA ARZ ARACILIK SÖZLEŞMESİ" imzalamıştır.”

İhlas Grubu şirketlerinden İhlas Haber Ajansı A.Ş'nin halka arz edilmesine karar verildiği İhlas Yayın Holding A.Ş. tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda Mart ayı başında duyurulmuştu.

O tarihte İhlas Yayın Holding A.Ş. tarafından yapılan KAP duyurusunda şu detaylara yer verilmişti:
"Türkiye'nin ilk özel haber ajansı olarak 26 yıllık geçmişi olan şirketimiz yurt içi ve yurtdışındaki 145 noktada, kadrolu ve telifli 1.050'yi aşkın çalışanı ile günde ortalama 300 adet görüntülü, 1.000 adet yazılı haber ve 3.000 adet de fotoğraf üretmektedir.
Şirketimizin bu faaliyetleri kapsamında televizyon, gazete, web sitesi, dergi ve kurumlardan oluşan abonelerinin sayısı 2.000 adetten fazladır.
Her geçen gün faaliyetlerini arttırarak devam ettiren Şirketimizin Dünya genelindeki pazar payını artırabilmesi, daha çok noktada habercilik yapabilmesi için 26 yıllık tecrübesini yeni yatırımcılarla paylaşabilmek adına halka açılma kararı almış olup, bu konuda ön hazırlıkların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir."

Borsa İstanbul, haftaya olumlu başlıyor

Kurumsal yatırımcılar “al-sat”çı olmamalı

BIST-100 ve VİOP-30’da hafta içi takip edilecek teknik seviyeler neler?

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.