E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİçişleri Bakanı Soylu'dan kazalarla ilgili açıklama---

İçişleri Bakanı Soylu'dan kazalarla ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Soylu'dan kazalarla ilgili açıklama
21 Ağustos 2022 - 17:53 www.borsagundem.com

Mardin'deki cenaze törenlerine katılan İçişleri Bakanı Soylu, Gaziantep ve Mardin'deki kazalarla ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin ve Gaziantep’te 35 kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Bu büyük bir felaket. Allah bir daha böyle bir kaza ile hiçbirimizi sınamasın. İddialar inceleniyor, soruşturma çok yönlü sürüyor" dedi. Mardin'in Derik ilçesindeki kazada '3. bir TIR'ın daha olduğu, polisin TIR'ın lastiklerini patlattığı' iddiasına da yanıt veren Bakan Soylu, "Tamamen gerçek dışı değerlendirmedir" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kazanın ilk olduğu andan itibaren büyük bir vakar içinde olan halkın bir evladı olarak şükranlarımı iletmek istiyorum. Büyük bir sabır gösterdiler.

Bu büyük bir felaket. Allah bir daha böyle bir kaza ile hiçbirimizi sınamasın.

Bütün cenazelerimizi defnettik. Cenazeler olduktan sonra savcılarımızın da hakikaten cenazeleri bir an önce sahiplerine teslim edebilmek için 4 - 4.5 saatte otopsileri tamamlamış olduk.

Cenazeler esnasında vatandaşlarımızın da Kızıltepe'de olduğu gibi burada da çevre yolu talebi oldu. Biz de Ulaştırma Bakanlığımızla görüştük, Sayın Cumhurbaşkanımıza da talebi ilettik.

Yakın bir zamanda ihaleleri yapılıp Ulaştırma Bakanımız da buraya gelecek, hayata geçirilmeye çalışılacak.

Kaçış rampaları gibi rampalar istediler, bunu da yapacağız ama çevre yolu yapılınca belki buna ihtiyaç kalmayacak. Bu esnada bunları da yapmış olacağız. Allah bizi bir daha böyle bir imtihanla sınamasın. Ağır sınav. 3 tane çocuğu olan anne var. Allah kimseyi evlat acısı ile karşı karşıya bırakmasın.

Derik halkına gösterdiği sabra, metanete ve vakara minnet ve şükran duygularımı bir kez daha belirtmek istiyorum.,

AĞIR TONAJLI OLDUKLARI VE FAZLA YÜK TAŞIDIKLARI İDDİASI

Soruşturmalar sürüyor. Can kıymetlidir. Soruşturma tüm taraflarıyla yürüyor, bir tek eksik görsek vatandaşımızdan daha ziyade biz hınçlanırız, bedelini ödetiriz.

Biri 26 bin 180, biri 27 bin 60. Buradan ihracat yapan bir firma. Şırnak menşeili bir firmaya taşıtma yaparak mamulleri götürmek için anlaşmışlar. Şoförlerin 2'si gözaltında. Takip etmek zorundayız. Kimin ihmali varsa hesabını sorarız, sormak da zorundayız.

Soruşturma çok yönlü sürüyor derken sürücüsünden yoluna kadar, aracın teknik özelliklerine kadar soruşturma tüm yönleriyle sürmektedir. Hatta sürücüler hangi saatte cep telefonu kullanmışlara kadar, cep telefonu kullanmış da dikkatsizlikle iş olmuşa kadar biz soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü arkadaşlarımızla da toplantıda değerlendirdik. Böyle bir şey söz konusu ise elbette ki hesabı sorulur.

3. TIR İDDİASI

3. bir TIR'ın varlığı, polisin lastiğini patlattıkları, olayın farklı bir boyutu olduğunu ifade etmeye çalışan bir değerlendirme var. Tamamen gerçek dışı değerlendirmedir. Bir polis kardeşimiz şehit oldu. O da vatandaşlarımız gibi oraya o insanlara yardımcı olmak için gelen bir kardeşimizdi.

HDP'Lİ BEŞTAŞ'IN İDDİALARI

Acı üzerinden hiç olmayan bir meseleyi ortaya getirip buradaki insanların acısını yükseltmeye çalışmanın anlamı yok. Taziyelere insanların acısını hafifletmek için gidilir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu taziye coğrafyasıdır. Dün akşamdan itibaren birçok tezvirat oldu. Deli miyiz ki cenazeye gelen insanlara GBT sorgulaması yapalım. Böyle bir şey sözkonusu değil.

YARALILARIN DURUMLARI

Son aldığım bilgi zannediyorum 5 kişi hastanelerde. Onların da ağır bir durumları söz konusu değil.

Mardin ve Gaziantep'te gözyaşları sel oldu

Mardin'deki kazada şehit olan polis, memleketinde defnedildi

Gaziantep'teki kazada yaralananlardan 16'sı taburcu edildi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)