E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemHafter güçleri Trablus'ta gaz deposunu vurdu---

Hafter güçleri Trablus'ta gaz deposunu vurdu

Hafter güçleri Trablus'ta gaz deposunu vurdu
21 Şubat 2020 - 05:08 www.borsagundem.com

Ulusal Petrol Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Trablus'un güneyinde bulunan Brega Petrol Pazarlama Şirketi'ne ait bir gaz deposunun, Hafter milisleri tarafından hedef alındığı belirtildi


Libya Ulusal Petrol Kurumu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin başkent Trablus'ta bir sıvılaştırılmış gaz deposuna saldırı düzenlediğini duyurdu.

Büyük bir kısmının boş olduğu ifade edilen deponun saldırı sonucu yandığı, olayda ölü ya da yaralının ise olmadığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Libya Ulusal Petrol Kurumu Genel Müdürü Mustafa Sanallah'ın saldırıya ilişkin "Maalesef petrol ve gaz sektörümüzün her geçen gün gözlerimizin önünde yok edilişini izliyoruz." ifadesine yer verildi.

Libya'da, uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile Hafter'e bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Hafter'e bağlı milislerin, Nisan 2019'da Trablus'u ele geçirmek için saldırı başlatmasıyla, petrol zengini Kuzey Afrika ülkesi şiddet sarmalına sürüklenmişti.

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter, 19 Ocak'ta Berlin Konferansı'nda yapılan ateşkes çağrısına rağmen ihlallerini sürdürüyor.

BM'den Libya açıklaması: Görüşmeler yeniden başladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • $$$$$$$$$$$$$$$$$21 Şubat 2020 11:36

    BU MÜSLÜMANLAR KADAR  CAHİL TOPLULUK YOKTUR.HEPSİDE ÜLKELERİNİ BATIRIRLAR KAYNAKLARINI YOK EDERLER BİR BİRLERİNİ KIRARLAR.ÜLKELERİNE KAFİRLERDEN DAHA ÇOK ZARAR VERİRLER SONRADA ONLARA YAPTIRIRLAR.KAFİRLER SALIKMI MÜSLÜMANLAR İLE SAVASSINLAN ZATEN BİR BİRLERİNİ MEZHEP KAVGALARINDAN DOLAYI KIRIYORLAR.HEPSİDE CENNETİ GARANTİYE.BİZİM ÜLKEMİZDE AYNI KATAGORİDE FAKAT BİRAZ DAHA ORANSAL OLARAK AZ OLMAKLA BİRLİKTE AYNI ORANDAYIZ.