E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 23/09/2020---

Günün önemli şirket haberleri 23/09/2020

Günün önemli şirket haberleri 23/09/2020
23 Eylül 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Dagi giyim 2017 anneler günü %50 indirim kampanyası | Kampanyabul.org

DAGI Dagi Giyim, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, DAGI payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle şirket payında 23/09/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Tek Fiyat İşlem Yöntemi", "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" ve "Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması" şeklindeki önleyici tedbirler uygulanacak. Tedbir kapsamında ilgili sıralarda açılış, kapanış ve tüm diğer tek fiyat bölümlerinde emir toplama süresi boyunca denge seviyesine ilişkin fiyat, miktar ve kalan miktar değerleri yayımlanmayacak.

SUMAS Sumaş Suni Tahta, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, SUMAS payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle şirket payında 23/09/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Tek Fiyat İşlem Yöntemi", "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" ve "Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması" şeklindeki önleyici tedbirler uygulanacak. Tedbir kapsamında ilgili sıralarda açılış, kapanış ve tüm diğer tek fiyat bölümlerinde emir toplama süresi boyunca denge seviyesine ilişkin fiyat, miktar ve kalan miktar değerleri yayımlanmayacak.

İsveç'in iş makinesi devi Türk malı jantları seçti - Son Haberler - Milliyet

JANTS Jantsa Jant Sanayi hisseleri Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 23/09/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/10/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. VBTS kapsamında bu paylarda uygulanmakta olan brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 07/10/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecek.

RAYSG Ray Sigorta hisseleri Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 23/09/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/10/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. Hissede halihazırda uygulanmakta olan brüt takas uygulaması ise tek fiyat işlem yöntemi ile birlikte 07/10/2020 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecek.

SON DAKİKA: Doğan Holding ne kadara satıldı ? Kap açıklaması

DOHOL Doğan Şirketler Grubu Holding Yönetim Kurulu'nun 22.09.2020 (dün) tarihli toplantısında, sermayesinde %100 oranında pay sahibi olduğu doğrudan bağlı ortaklığı DHI Investment B.V.'nin ("DHI"), banka ve finans kuruluşları ile mevcut ilişkilerini geliştirmek ve yeni ilişkiler tesis etmek suretiyle, Grubun ilerde değerlendirebileceği yurt içi ve yurt dışı hisse ve/veya varlık devralma projelerinin iyi koşullarla finansmanın sağlanmasının temin edilmesi amacıyla yurtiçi ve yurtdışı banka ve finans kuruluşları nezdinde yeni kredi limitleri tahsisi konusunda yetkilendirilmesine ve bu amacın gerçekleştirilmesi için, DHI'nin ödenmiş sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere, 100mn euro tutarında artırılmasına ve artırılan bu tutarın DHI'nin Türkiye'de bulunan banka hesabına ödenmesine karar verilmiştir.

ODAS Odaş Elektrik, halka arz çalışmalarının yürütüldüğü ve şirketin bağlı ortaklığı konumundaki Çan Kömür ve İnşaat A.Ş. nezdindeki diğer hisseler dün itibariyle pay devir işlemi kapsamında ODAŞ Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş. tarafından devir alınmıştır. Böylelikle Şirket, Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.'de %100 oranında tek pay sahibi konumuna gelmiştir.

AMD Türkiye'de Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı -  TeknoSeyir

ARENA Arena Bilgisayar, Tecno Mobile Limited firması ile; Tecno marka cep telefonlarının Türkiye genelinde dağıtımına ilişkin distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. 2006 yılında kurulan "Tecno Mobile" (TECNO) 60'tan fazla ülkede cep telefonu, tablet ve aksesuar alanlarında faaliyet göstermektedir. 2019 itibarıyla 3.6 Milyar Amerikan Doları ciroya sahip Çin merkezli "Transsion Holdings Co. Ltd."'nin iştirakidir. Transsion Holdings, 2019 itibarıyla 137 Milyon adet cep telefonu sevkiyatı ile dünya pazarında 4.lüğe ulaşmıştır. İmzalanmış olan distribütörlük anlaşması ile elde edilecek yıllık cironun 300 milyon Türk Lirası üzerinde olması beklenmektedir.

LKMNH Lokman Hekim'in 2002 yılında açılan ilk hastanesi olan Lokman Hekim Etlik Hastanesi'nde sağlık hizmet talebini karşılamak ve sağlık hizmeti kalitesini artırmak amacıyla mevcut hastane binası yanına ek bina yapılmasına ilişkin Sağlık Bakanlığı ruhsatlandırma işlemlerinin 22.09.2020 tarihi itibariyle tamamlandığını ve Yeni Etlik hastanesinin sağlık hizmet sunumuna başladığı duyurulmuştur. Böylece Lokman Hekim Etlik Hastanesi'nin 37 olan yatak kapasitesi %170 artarak 63 yatak ilavesi ile 100 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Yeni Etlik Hastanesinin faaliyete geçmesiyle birlikte mevcut hastanenin modernizasyon çalışmalarına bugün itibariyle başlanmış olduğu ve 2021 yılının ilk yarısında tam kapasite faaliyete geçmesini planlandığı açıklanmıştır. Ayrıca 2019 yılı kar payı ödemesinin 6102 sayılı kanunun geçici 13.maddesinde belirtilen sürenin uzamasına istinaden şirket 2.taksit tarihinin güncellenmiştir. Buna göre kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihi 04.01.2021'dir. 

Sönmez Holding'e FETÖ operasyonu - Bursa

SNPAM Sönmez Pamuklu, 01.07.2020 tarihinde bildirilen %30'luk üretim kapasitesi yakın zamanda yapılan testler ve gelişmeler üzerine 22.09.2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile %70 seviyesine çıkarılmıştır.

CEOEM CEO Event Medya, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca düzenlenen ve 24-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin koordinasyon ve destek hizmetleri Şirket tarafından verilecek olup, bu kapsamda 10.000.000 TL cironun gerçekleşmesi beklenmektedir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)