E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGizemli ölümlerin sebebi elektronik sigara---

Gizemli ölümlerin sebebi elektronik sigara

Gizemli ölümlerin sebebi elektronik sigara
11 Eylül 2019 - 18:49 www.borsagundem.com

ABD'de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen 'gizemli akciğer hastalığı' sebebiyle hayatını kaybedenlerni sayısı 6'ya çıktı.

ABD basını, Kansas eyaletinde yaşayan ve elektronik sigara kullandığı bilinen 50 yaşındaki bir kadının, 'gizemli akciğer hastalığı' nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kansas Eyaleti Sağlık ve Çevre Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, elektronik sigarayla alakalı 'gizemli akciğer hastalığı' nedeni ile bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ise bu vaka ile ülke çapında elektronik sigarayla gerçekleşen ölümlerin sayısının 6'ya çıktığını açıkladı.

 
Hali hazırda toplam vaka sayısının 450 olduğu ve hepsinin elektronik sigara kullanımı sonrası akciğer problemi yaşadığı belirtildi. Ölüm ve hastalık vakalarının soruşturma altında olduğu belirtilirken; vatandaşlara, elektronik sigara kullanmamaları tavsiye edildi.

GİZEMLİ AKCİĞER HASTALIĞI

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), elektronik sigara kullanan kişilerde görülen ve henüz tıbbi olarak tanımlanamayan bu hastalığı, 'gizemli akciğer hastalığı' olarak adlandırıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Serkant Elektronik sigaracı12 Eylül 2019 05:38

    Bu haberi sigara firmaları bilinçli bir şekilde çıkartıyor hangi belgelere dayandırarak veriyorsunuz haberi hadi diyelim haber gerçek olsa bile normal sigaradan her yıl 7 milyon kişi ölüyor 6 kişi 7 milyonun yanında çok komik aklımızla dalga geçmeyin ben ikisine karşıyım ancak elektronik sigara ve normal sigarayı içip peçeteye üflediğinizde hangisinin çok daha zehirli olduğu belli olur aklımızla dalga geçmeyin  (6) 

  • Muro12 Eylül 2019 02:25

    Sigara firmaları devreye girmiş anlaşılan. Satış azalmış demek ki😂