E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGazze'den Batı Kudüs'e roket saldırısı: Hamas üstlendi---

Gazze'den Batı Kudüs'e roket saldırısı: Hamas üstlendi

Gazze'den Batı Kudüs'e roket saldırısı: Hamas üstlendi
10 Mayıs 2021 - 18:25 www.borsagundem.com

Hamas, Batı Kudüs ve Beyt Şems'e atılan roketlerin sorumluluğunu üstlendi

İsrail güvenlik güçlerinin Kudüs'teki Şeyh Cerrah ve Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik saldırılarının ardından Batı Kudüs ve Beyt Şems'e atılan roketlerin sorumluluğunu Hamas üstlendi.

Gazze Şeridi'nden Batı Kudüs ve İsrail'in orta bölgesindeki Beyt Şems kentine roket atılmasıyla birlikte İsrail'de sığınaklara inmeye çağıran sirenler çaldı.

İsrail parlamentosu (Knesset) tahliye edildi. İsrailli milletvekilleri Knesset'ten çıkarılarak sığınaklara götürüldü.

İsrail polisi, işgalin yıldönümündeki Kudüs Günü kapsamında şehrin Müslüman kesiminden geçmemesi şartıyla izin verilen Yahudi bayrak yürüyüşünü başlamasından kısa süre sonra engelledi.

AA "Gazze Şeridi'nden Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı bildirildi" haberini geçti. İsrail ordusuna göre, roketlerden biri havada imha edildi, bir diğerinin güneyde sivil bir araca isabet etmesi sonucu bir kişi yaralandı. Roket saldırılarının sorumluluğunu üstlenen Hamas'tan 'düşmanın Kudüs'teki saldırganlığına yanıt' açıklaması geldi.

Öncesinde Hamas'ın bir sözcüsü, 'Gazze Şeridi'ndeki silahlı hareketlerin ortak komutanlığının İsrail'e Şeyh Cerrah ve Mescid-i Aksa'dan güvenlik güçlerini 18.00'e dek çekmesi için ültimatom verdiğini' duyurmuştu.

AA'ya konuşan Hamas'ın Kudüs'teki Sözcüsü Muhammed Hamade, 'İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya yönelik düzenlediği saldırılar nedeniyle dini bir savaş başlattığı ve bedelinin ağır olacağını' söylemişti.

İslami Cihad da yazılı açıklamasında "Mescid-i Aksa'ya yapılan terörist saldırı cevapsız kalmayacak" demişti.

İsrail saldırıları sonrası, Erdoğan, Abbas ve Heniyye ile görüştü

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere saldırdı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)