E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGalatasaray'dan KAP'a UEFA açıklaması---

Galatasaray'dan KAP'a UEFA açıklaması

Galatasaray'dan KAP'a UEFA açıklaması
15 Ekim 2018 - 19:06 www.borsagundem.com

Galatasaray, sarı-kırmızılı kulübün Avrupa'dan men cezası alacağına yönelik haberleri yalanladı

Galatasaray (GSRAY), takımın Avrupa kupalarından men edileceği haberlerini yalanladı. Sarı-kırmızılı ekibin UEFA ile gerçekleştirdiği FFP anlaşmasının revize sürecine girmesinin ardından Başkan Mustafa Cengiz konuyu CAS'a taşıyacaklarını belirtmiş ve men cezası almayacaklarını düşündüğünü söylemişti.

Galatasaray tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, UEFA'nın bu hamlesini, takımın bir öncekinden daha sert bir ceza alacağı şeklinde yorumlayanlar ve bu yönde haberler yapanlar hakkında hukuki süreç başlatıldığı ifade edildi.

Galatasaray'dan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bazı basın yayın organlarında, sosyal medya hesaplarında kişiler, spor yazarları ve yorumcular tarafından somut bir bilgi ve belge olmaksızın şirketimizin futbol takımının Avrupa Kupalarından men edildiği veya edileceği veya ceza alacağı şeklinde kasıtlı olarak ve maksadı aşan nitelikte olumsuz söylenti, yorum, haber ve açıklamalar yapılmaktadır.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 'piyasa dolandırıcılığı' başlıklı 107'nci maddesinin ikinci fıkrasında, sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası uygulanacağı düzenlenmiştir.

Önemle belirtmek isteriz ki bu yolla işlenen suça karşılık verilen, cezanın pişmanlık yoluyla kaldırılması ya da indirilmesi mümkün değildir.

Bu çerçevede, Sermaye Piyasası Kanunu'nun ilgili hükümleri çerçevesinde, şirketimiz hakkında yalan yanlış haber ve açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında Savcılık nezdinde türlü yasal işlem başlatılmış ve ilgililer hakkına ceza davaları açılması için harekete geçilmiştir.

Şirketimiz ile UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi arasında imzalanmış bulunan yapılandırma anlaşması geçerliliğini muhafaza etmektedir.

Tüm bu hukuksal süreç, Uluslararası Sportif Hukuk Normlarına uygun olarak Galatasaray için pozitif durum ve aksiyon içinde yürümektedir ve söz edildiği gibi olumsuz bir gelişme yoktur.

Asılsız söylenti,haber ve yorumlara itibar edilmemesi ve gelişmelerin şirketimiz resmi açıklamalarından takip edilmesi gerektiği hususunu kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 2,91
En Yüksek: 2,98
En Düşük: 2,90
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: -5,83
İşlem Hacmi 197.866.847
Toplam Adet: 67.265.499
Ağırlıklı Ort.: 2,94
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)