E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriFransız ilaç devi Sanofi, Bangladeş’teki hisselerini yerel ilaç üreticisine satıyor---

Fransız ilaç devi Sanofi, Bangladeş’teki hisselerini yerel ilaç üreticisine satıyor

Fransız ilaç devi Sanofi, Bangladeş’teki hisselerini yerel ilaç üreticisine satıyor
22 Ocak 2021 - 01:15 www.borsagundem.com

Bangladeşli ilaç üreticisi ve ihracatçısı Beximco Pharmaceuticals, yaptığı açıklamada, 48 milyon dolar taban fiyatından hisselerini satın almak için Sanofi ile anlaşmaya vardıklarını bildirdi

Bangladeşli ilaç üreticisi, Fransız ilaç devi Sanofi’nin Bangladeş’teki yan kuruluşunun çoğunluk hissesini alacağını açıkladı.

Bangladeşli ilaç üreticisi ve ihracatçısı Beximco Pharmaceuticals, yaptığı açıklamada, 48 milyon dolar taban fiyatından hisselerini satın almak için Sanofi ile anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

Şirket, hisselerin devrinin 3 ila 9 ay içinde tamamlanacağını kaydetti.

Bangladeş ilaç sektöründe 60 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Sanofi ilaç firması 2019 yılında, sektör çalışanlarına göre, yerel şirketlerle rekabet etmenin zor hale geldiği gerekçesiyle Bangladeş’ten ayrılma kararı almıştı.

Ağırlıklı olarak patent süresi dolmuş düşük maliyetli jenerik ilaçlar üreten ve yaklaşık 150 ülkeye ilaç ihracatı yapan Bangladeş, sektörde yaklaşık 3 milyar dolarlık bir iç pazara sahip.

Sanofi, ilaç üretiminin yanı sıra, doğrudan Fransa, ABD, İngiltere ve Almanya’dan, aşı, kemoterapötik ilaçlar ve insülin ithalatı gerçekleştiriyor.

Öte yandan Bangladeş’teki yan kuruluşu üretim sürecine dahil edilmese de Sanofi, İngiliz şirketi GlaxoSmithKline ile yeni tip korona virüs (Kovid-19) aşısı üretimi üzerinde çalışıyor.

Sanofi: Kovid tedavisi için test edilen ilaç başarısız oldu

 

Sanofi, ABD’li Principia’yı 3,7 milyar dolara satın alıyor

 

Sanofi ve Translate Bio'dan 2 milyar dolarlık aşı anlaşması

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)