E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFrankfurt’ta Türk işçilerin direnişi sürüyor---

Frankfurt’ta Türk işçilerin direnişi sürüyor

Frankfurt’ta Türk işçilerin direnişi sürüyor
28 Şubat 2021 - 12:24 www.borsagundem.com

Almanya'nın Frankfurt kentinde, havaalanı yer hizmetlerinde çalışan WISAG işçileri, eylemlerini sürdürüyor

Almanya’da havaalanı yer hizmetleri çalışanlarının eylemi devam ediyor. Frankfurt’ta yaklaşık 5 ay önce işten çıkarılan ve taşeron şirkete geçiş için dayatma yapılan işçiler, WISAG firmasının önünde eylem yaptı.

İŞYERİMİZİ İSTİYORUZ
Çoğunluğu Türk 230 işçiden eyleme katılanlar, “Bizden çaldığınız işyerimizi geri istiyoruz”, “Direnmeye devam”, “Haklarımızı yedirmeyiz”, “Patron zulmüne hayır” gibi sloganlarla yürüdüler.

Şirketin idare binasının önündeki eylemi izleyenler, işçilere destek verdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nedim28 Şubat 2021 13:59

    Almanya 70 lerin  Almanya sı değil!  Şu saate kadar birikim yapıp bir köşeye atamadı iseniz;  bu girişimler  hüsran ile sonuçlanacaktır!   Pkk nın sırtını sıvazlamaya alışmış bu ahmaklardan hak hukuk beklerseniz sonuç hüsran olacaktır.  Almanya ve tüm Avrupa nın ortamı çok daha kötüye gidecektir.  Oradaki Türk Ailelerin ufak bir uyuşmazlık durumunda  dahi çocuklarını ellerinden alıyorlar!  Fakat alçaklık abidesi malum Türkçe kanallar  ki oradan yayın yapmaktalar.  Zerre kadar bu konulara değinmezler!  Vakit varken vatanınıza dönün!  Mecbur değilseniz hiç durmayın!  Benden söylemesi!  (her ne kadar bazı hödüklerin hoşuna gitmese de)  Çok değil 1,5 -2 sene sonra bu sözlerimi    bazılarının kafalarına vura vura  çaka çaka hatırlatacağım.  

  • bu ay 28 Şubat 2021 13:32

    Türkiyede hak arayabilse ama ne yediyse millet eylem yapamıyorlar bir olamıyoruz