E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıFitch, Türkiye raporunu açıkladı---

Fitch, Türkiye raporunu açıkladı

Fitch, Türkiye raporunu açıkladı
14 Ağustos 2021 - 00:24 www.borsagundem.com

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu "BB-",  görünümünü ise “durağan” olarak teyit etti. Kuruluş Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yüzde 6.3'ten yüzde 7.9'a yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu "BB-" , görünümünü ise “durağan” olarak teyit ettiğini açıkladı.

Fitch Ratings, 19 Şubat 2021 tarihli değerlendirmesinde Türkiyenin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, görünümünü "negatif"ten "durağan"a revize etmişti.

Fitch Ratings, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini yüksek baz etkisi ve ekonomik faaliyetlerde devam eden toparlanma nedeniyle yüzde 6.3'ten yüzde 7.9'a yükseltti. 2022 beklentisi yüzde 3.5 oldu.

Kuruluşun yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 16.9 oldu. Yapılan açıklamada ''Olumlu baz etkisi ve yavaşlayan iç talep nedeniyle enflasyonun 2021 sonunda yüzde 16.9'a gerilemesini bekliyoruz'' denildi. 2022 yılı için ortalama enflasyon tahmini yüzde 14.6 oldu.

ABD borsaları haftanın son gününü yükselişle tamamladı

 

Binance artık kripto para korsanlarını izleyebilecek

 

SPK, DAGI hissesindeki 7 isme yasak getirdi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)