E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriFenerbahçe davalık olduğu tüm isimleri KAP'a bildirdi---

Fenerbahçe davalık olduğu tüm isimleri KAP'a bildirdi

Fenerbahçe davalık olduğu tüm isimleri KAP'a bildirdi
18 Temmuz 2018 - 06:00 www.borsagundem.com

Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklamada, kulübün dava açtığı, kulübe açılan davalar ve tüm alacaklar ile ilgili bilgiler verildi

Fenerbahçe Spor Kulübü, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla kulübün son durumu hakkında bilgiler paylaştı.

Sarı-lacivertli kulüpten KAP’a yapılan açıklamada açılan davalar, alacaklar ve Fenerbahçe’ye açılan davalar göz önüne serildi. Liverpool, Markoviç transferi ile ilgili Fenerbahçe’den 677 bin 808 Euro ve ayrıca hazırlık maçı yapılmaması sebebiyle 1 milyon Euro talep ederken bu iki konunun FIFA’da görüşüldüğü bildirildi.

Fenerbahçe’nin PSG’de renklerine bağladığı Hollandalı eski futbolcusu Van der Wiel ile de 2 davası var. Açılan davalardan birinde Van der Wiel’in doktoru Dr. Madina Turakulova’nın sahte rapor düzenlediği diğer davanın ise oyuncunun faizi ile birlikte kazandığı 245 bin Euro’ya ilişkin CAS’a başvuru yaptığı belirtildi.

Sarı-lacivertli kulübün bir diğer önemli davası ise Volkan Şen’e açılmış durumda. Volkan Şen’in sözleşmesinin fesih edilmesi ile alakalı 687 bin Euro alacağı bulunan Fenerbahçe, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararını bekliyor.

Yapılan açıklamada ayrıca Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye dahil edilen Serdar Kesimal’ın sarı-lacivertli kulübün verdiği 250 bin Euro’luk cezayı iptal ettirmek için, Michael Kadlec’in 75 bin Euro alacağı olması sebebiyle FIFA nezlinde dava açtığı, Nani’nin 420 bin Euro’luk alacağı olması nedeniyle FIFA nezlinde dava açtığı bildirdi. Emmanuel Emenike’nin ise yetiştirme bedelinin ödenmediği için Fenerbahçe ile Nijerya'nın Red Tigers kulübünün 492 bin 644 Euro’luk davalı olduğu belirtildi.

Sarı-lacivertli kulübün, Avukat Emin Özkurt ile de davalık olduğu yapılan KAP bildiriminde yer aldı. Özkurt’un Uluslararası Futbol Hukukçuları Derneği yönetim kurulu üyelerine gönderdiği e-mail'de kulübü ve idarecilerini şike yolsuzluğu içinde gösterecek nitelikte beyanlarda bulunması nedeniyle önce vekillik görevinden azledildiği daha sonrasında İstanbul Barosu'na şikayet edildiği belirtildi. İstanbul Barosu’nun disiplin soruşturmasına gerek olmadığı kararını vermesine karşın Fenerbahçe, Türkiye Barolar Birliği (TBB) nezdinde verilen karara itiraz ettiği ve henüz karara bağlanmadığı ifade edildi.

Sarı-lacivertli kulüp ayrıca 3 Temmuz Kumpasını kuran hakim ve savcılar ile Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve sözde lideri Fettullah Gülen ve Mehmet Baransu’ya dava açmış durumda.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Transfer 18 Temmuz 2018 09:55

  Ali Koç un sadece genç defans dahil teknik kapasitesi yüksek, fizik gücü yüksek uzun boylu atletik oyuncu transfer politikası umut veriyor. İlk etapta İsla, Valbuena, Guliano nun satılması yerine daha etkili topçuların alınması. Diğer yaşlılarda aşama aşama talepleri çıkarsa verilip yerleri gençlerle doldurulması. Sadece genç teknik ve fiziksel kapasitesi yüksek uzun boylu sahayı dolduran futbolcular olmalı

 • Kanarya 18 Temmuz 2018 09:51

  Eski yönetim En az 200 futbolcu almış bir kaç tanesi hariç hepsi sıradan futbolcu. Hepsinin bonservisine menajer komisyonunda büyük paralar harcanmış. Bir kaçı dışında hepsi beleşe çekip gitmiş. Bir kaçı dılında aldığı ücretin çeyreğini dahi karşılayacak kadar sağada varlık göstermemiş. Büyük çoğunluğunda jübilesi gelmiş zar zor koşan futbolcu tek dertleri bu yaşta sakatlanmamak canları acımamadı son demlerinde ne kadar para götürürlerse kar olan bu futbolcu ve menajerlerden bir hayır gelmeyeceğini anlamayacak boş kafalı yöneticiler. Aynı hayatında her yıl tekrarlayacak kadarda niteliksiz adamlar

 • Ayhan 18 Temmuz 2018 09:44

  Eski yönetim Rezalet. Sadece sağa sola para saçmış. En vasat ve vasat altı futbolculara büyük bonservis paraları, menajer komşsyonları, imza hakkı paraları ve futbolcu ödemeleri yapmış. Be hepsi elini kollunu sallayarak gitmiş.

 • KILIÇ18 Temmuz 2018 07:46

  SPOR TAKIMLARIMIZIN BİR ÜLKE BÜTÇESİ KADAR BORCU VAR ZATEN ONLARDA BU BORCU ÖDEMEK İÇİN ALMAMIŞDIR NASIL OLSA BİR YOLU BULUNUP SİLİNECEKDİR ONDAN SONRA BATIK KREDİLER YÜZÜNDEN NOT DÜŞÜNCE KIZIYORUZDA ADAMLAR HAKLIDIR BORÇ VERDİGİMİZ HİÇ BİR ŞİRKET ÖDEMİYORKİ YAPTIRIMDA YOKSA SALLA GİTSİN.AF GELECEK.