E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaEtkinlik gününde tanıtım yapılmadı, Tesla hisseleri yüzde 7 düştü---

Etkinlik gününde tanıtım yapılmadı, Tesla hisseleri yüzde 7 düştü

Etkinlik gününde tanıtım yapılmadı, Tesla hisseleri yüzde 7 düştü
23 Eylül 2020 - 07:22 www.borsagundem.com

Kaliforniya'daki Tesla fabrikasında düzenlenen Batarya Günü etkinliğinde Elon Musk gelecek planları konusunda yatırımcıları bilgilendirdi. Ancak yatırımcılar yeni üretim stratejilerden tatmin olmadı. Tesla hisseleri yüzde 7 düştü.

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, şirketinin ABD'nin California eyaletindeki fabrikasında düzenlenen Batarya Günü adı verilen etkinlikte yatırımcılara gelecek planlarını anlattı.

Yatırımcıların her birinin kendi Tesla'ları içinde katıldığı etkinlikte elektrikli araç şirketi Tesla'nın bataryalarını önümüzdeki dönemde nasıl geliştireceği aktarıldı.

BBC Türkçe'nin haberine göre Musk, bu etkinlikte Tesla'nın önümüzdeki üç yıl içinde yeni geliştirilmiş bataryası sayesinde 25 bin dolardan piyasaya çıkacak bir araba üreteceğini duyurdu. Musk, daha önce Tesla'nın büyük ihtimalle hiçbir zaman 35 bin doların altında bir araba üretmeyeceğini söylemişti.

Tesla'nın kendi bataryalarını geliştirmesi sayesinde batarya üretim maliyetlerinin azalması sayesinde daha ucuza araç üretilebileceğini söyleyen Musk, bu arabanın aynı zamanda tamamen otomatik olacağını da ifade etti.

Etkinlikte ayrıca Tesla'nın batarya tasarımında ve batarya üretim kapasitesinde nasıl teknik yenilikler yapıldığı detaylıca anlatıldı.

Ancak etkinlikte bir modelin tanıtılmamış olması ya da Tesla'nın bugüne kadar neler başardığına dair detaylı bilgi verilmemesi yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı.

Yakın geleceğe dair umut vaat eden yeniliklerin tanıtılamaması nedeniyle Tesla hisseleri sunumun ardından yüzde 7 düştü. Hayal kırıklığına uğrayan yatırımcıların birkaç saat içerisinde yaklaşık 50 milyar dolarlık hisse satışında bulunduğu belirtildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)23 Eylül 2020 10:49

    Tesla araçları 25-30 bin us dile piyasaya sürülecek böyle beklenti var. Bu süre 2-3 yıl arası olacak beklenti bu. o bakımdan teknolojı seven , kara şimşek filmindeki gibi konuşan, kendi giden, artistik araçlara merak fazla. bu hayal süresi mi uzadı ? etkinlik neden olmadı? sorun mu var? bu otomobiller yok satacak ama, bekleme yılı uzadı mı ? gibi sorular bunda etkin oldu, Yabancı yerde okumuştum sebep bunlarmış vb. vb. Tesla hissesi olanlar için yazdım :D