E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarEthereum 2 ayın zirvesinde---

Ethereum 2 ayın zirvesinde

Ethereum 2 ayın zirvesinde
11 Ağustos 2022 - 12:17 borsagundem.com

Etherum blok zincirinin, iş ispatı modelinden hisse ispatı modeline geçişi için önemli bir prova niteliğinde olan Goerli testini başarıyla geçtiği belirtildi. Test sonrası Ether iki ayın zirvesine yükseldi.

Dün ABD enflasyonunun beklentilerin altında gelmesi kripto para piyasasını olumlu etkilerken, Ether, Ethereum blok zincirinde yapılması planlanan iyileştirme kapsamında büyük bir testi başarıyla geride bırakması sonrası iki ayın zirvesine çıktı.

Bu kripto para sektörünün en önemli potansiyel değişikliklerinden birinin önünü açtı.

Perşembe günü yüzde 4,1’e varan bir yükseliş sergileyen ve 1800 doların üstünde işlem gören Ether, Haziran ayında gördüğü 900 dolarlık dip sonrası iki katın üstünde değer kazanarak Bitcoin’de yaşanan toparlanmayı geride bıraktı.

Bloomberght'de yer alan habere göre, planlanan iyileştirmenin önceden bilinmesine rağmen en önemli ticari blok zincir olarak görülen Ethereum’un koini olan Ether’de yaşanan yükseliş bu yıl yaşanan acılı kripto sürecinden sonra yeni başlayan toparlanma dönemi için iyimser havanın güçlenmesini sağladı.

Çarşamba günü gerçekleştirilen Goerli testi Ethereum blok zincirinin iş ispatı (proof of work) modelinden enerji kullanımı açısından daha verimli olan hisse ispatı (proof of stake) modeline geçişi için bir prova niteliğinde olduğu belirtiliyor. Değişimin önümüzdeki ay tamamlanması bekleniyor.

Ethereum’un kurucularından Vitali Buterin Twitter’dan yaptığı paylaşımda testin hisse ispatı modelini aktive ettiğini kaydetti. Ethereum geliştiricilerini koordine eden bilgisaray uzmanı Tim Beiko da yolladığı bir tweette birleşmenn başarılı olduğuna işaret eden bir ekran görüntüsü paylaştı. Kripto araştırma firmalarından Messari Araştırma Analisti Kunal Goel de Goerli testinin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

Bitcoin 30 bin dolar yolculuğunda mı?

 

Kriptoya yatırım yapmak için doğru zaman mı?

 

 
 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)11 Ağustos 2022 12:56

    BTC yüzde yüz koyamaya bilir. koydugunda otomakman diğer coınlerde koyar zaten. o bakımdan btc yerine önü açık olan kaliteli diğer coınler daha avantajlı olabilir. çunku btc 50  ..100  usd lerden geldi bugunlere...