E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErmenistan Başbakanı Ermeni işgalini savunmada zorlanıyor---

Ermenistan Başbakanı Ermeni işgalini savunmada zorlanıyor

Ermenistan Başbakanı Ermeni işgalini savunmada zorlanıyor
08 Ekim 2020 - 13:44 www.borsagundem.com

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Dağlık Karabağ'daki Ermeni işgalini savunmada bir kez daha zorlandı

BBC'ye verdiği röportajda, Paşinyan'a, uluslararası hukuka göre, Ermenistan'ın 25 yıldan uzun süredir Dağlık Karabağ'ı ve çevre bölgeleri yasa dışı olarak işgali soruldu.

Paşinyan'ın "Durum böyle değil. Bu ne demek?" demesi üzerine, BBC muhabiri Jonah Fisher, BM kararlarını hatırlatarak, "Karabağ'ın bir Ermeni toprağı olduğu" yönündeki söylemin, sadece tarihsel bir iddiadan ibaret olduğunu ve uluslararası hukuk karşısında bir geçerliliği bulunmadığını söyledi.

Paşinyan ise "Üzgünüm ama bahsettiğiniz gibi bir uluslararası hukuk yok. Herkes, BM Genel Kurulu kararlarından alıntı yapıyor. Ne yazık ki çok azı bunları okuyor. Ermenistan'ın bir yeri işgal ettiğinden söz edilmiyor. Öyle bir şey yok." dedi.

Ermenistan Başbakanının sözünü kesen BBC muhabiri, kararlarda, "Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan'a ait olduğunun" yazıldığını vurguladı.

Paşinyan, bunun üzerine konuyu değiştirerek Dağlık Karabağ'daki Ermenilerin varoluşsal bir tehditle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Ermenistan Başbakanı, ağustosta yine BBC'ye verdiği röportajda, benzer sorulara muhatap olmuş ve cevap verirken zor anlar yaşamıştı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Nedim08 Ekim 2020 15:53

  Bu BBC nin derdi ne ola ki bizden gibi gözükür.  Hindistan, Afrika, Avustralya,  Hong Kong  Kanada ve Kuzey ve Güney  Amerika yı kontrol eden ülkenin yayın kuruluşu biz nanik yapıyor.  Rusya ile bizi kapıştıramadı şimdi  Bizim ile  Rusya İran ya da Çin i kapıştırmak olabilir mi?  Ermenistan saldırılarında başarılı olsaydı böyle bir görüşme olacak mı idi?

 • KERİM08 Ekim 2020 15:07

  BU ERMENİLERE YÜZ VERİLMEMELİDİR.YÜZ VERİRSEN ASTAR İSTERLER.ZAMANINDA ACIYIP YANIMIZA ALDIĞIN BU İNSANLAR TEPEMİZE ÇIKTI

 • Vb08 Ekim 2020 15:05

  Bunu demeyen CHP'liler var... canan...

 • Vb08 Ekim 2020 18:56

  Bana değil canan a kız ekrist , sıkarsa tabi... mezhepçi ve örgütçüler partiyi elinizden aldılar.... düz Kemalistlere güle güle....

 • EKRİST08 Ekim 2020 16:19

  chp ciğerimizi çok yakmaktadır.yazıklar olsun.