E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Herkesi bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz---

Erdoğan: Herkesi bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz

Erdoğan: Herkesi bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz
10 Aralık 2019 - 22:45 www.borsagundem.com

Erdoğan, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine ilişkin, "Akıl, izan ve vicdan sahibi herkesi, bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Sürgünün 75. Yılında Ahıska Türkleri Anma Programı"nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "On binlerce Müslümanın kanını döken bir caniyi savunan, öven bir şahsın böyle bir ödüle layık görülmesi, utanç vericidir, rezalettir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde geçmişte yaşanmış en küçük bir hadiseyi bile mecrasından saptırarak küresel çapta karalama kampanyasına çevirenler, Ahıska Türklerinin trajedisine kör ve sağır kalıyorlar." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bize demokrasi ve hukuk dersi verenler, on binlerce insanın kanını döken diktatörleri ve terör elebaşılarını kırmızı halıda ağırladılar." ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine ilişkin, "Çünkü bunların hakkı, hakikati, adaleti ve insani değerleri savunmak gibi bir dertleri asla yoktur. Böyle bir hassasiyetlerinin olmadığını Nobel edebiyat ödülünü Bosna soykırımını inkar eden bir faşiste vererek tekrar göstermişlerdir. Bu ödül, sadece İslam ve insanlık düşmanlarına cesaret aşılayacaktır. Akıl, izan ve vicdan sahibi herkesi, bu skandala tepki göstermeye çağırıyoruz." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halihazırda 550 bin civarında Ahıska Türkü, yurtlarından uzakta hayatlarını devam ettiriyor. Bu kardeşlerimizin bir bölümü, 75 yıl önce ansızın terk etmek zorunda bırakıldıkları evlerine geri dönmenin haklı ve onurlu mücadelesini veriyor." dedi.

Tepki çeken yazar Peter Handke, Nobel Ödülü'nü aldı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • pazarci11 Aralık 2019 00:14

  tamam burya kadar Eyvallah,onun icinmi bu avrupanin soykirimcilari destakleyenlerin ve tum Muslumanlari birbirine kirdirmaya calisanlarin kapisinda yoillarca dilenci olarak beklemek niye,getirin idami gidin Turk,un yoluna ,ondan keredir ki onlar sana yalvarsin...... 

 • mehmet yılmaz 10 Aralık 2019 23:58

  avrupada ödül alanda verende soykırımcıdır.

 • Miroğlu 10 Aralık 2019 23:07

  Sen daha uyu müslüman. Bunlarin derdi türkleri susturup sindirmek. Kanli katil BATI yandaslarini savunuyor .Asikär terör estiriyor ve sömürüyor. Cesaretlerinden degil bizim suskunlugumuzdan görmezden gelisimizden bananelerimizden . Mazlum ve Müslüman kaniyla besleniyorlar.

 • b.kemancı10 Aralık 2019 23:06

  nobelde  hava civa oldu siyasete kurban gitti.çoban olmak varmış bu devirde dağlarda özgür  tek derdi baktığı hayvancıklar .

 • fatih istanbul10 Aralık 2019 22:55

  BUNLARIN BARIŞ  ANLAYIŞI  BUKADAR  ONUN  İÇİN  DÜNYADA  SAVAŞ KATLIĞAM  SOYKIRIM  İŞGAL İŞKENCE  SÖMÜRÜ MÜSLÜMANLARI  AŞAĞLAMA  YOK ETME  KANINI  DÖKME  ONLAR  İÇİN  BAŞARI SEVİNÇ  KAYNAĞI  ÖDÜLLE  BUNU  PERÇİNLEDİLER  ADİ AŞAĞLIK  İKİ  YÜZLÜ LER  BUNLARIN  ALLAH  TEZZAMANDA   BELASINI  VERİR İNŞALLAH