E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Her gencimizi komando olarak görüyorum---

Erdoğan: Her gencimizi komando olarak görüyorum

Erdoğan: Her gencimizi komando olarak görüyorum
12 Ekim 2018 - 11:39 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Isparta’daki General İhsan Alper Kışlası’nda düzenlenen 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni’ne katıldı

Erdoğan burada yaptığı konuşma özetle şöyle: "Bu gençlerimizi vatana millete değerli bir evlat olarak yetiştiren ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Isparta’daki bu eğitim merkezi sınırlarımızı içinde ve dışında nice kahramanlıklara imza atmış komandolarımızı yetiştirmiş müstesna bir kurumdur.

Teröristlere dünyayı dar eden komandolarımız bugün de bizim gururumuzdur.

Dünyanın en eski düzenli ordusuna sahip bir ülke olarak her gencimizi potansiyel bir komando olarak görüyorum. Çanakkale’den doğu güneydoğu Anadolu bölgesindeki işgal hareketlerimize kadar bunun pek çok örneğini gördük.

En son 15 Temmuz’ bunu gördük. Hep birlikte millet olarak adeta bir kıyama kalktık. 15 Temmuz’da içindeki hainleri temizleyen kahraman ordumuz zaferden zafere koşuyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Isparta'da toplu açılış töreninde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, terör örgütü YPG'nin Suriye'nin Münbiç kentinde çukur ve kanallar açması ile ilgili, "Şimdi de Münbiç'te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir? 'Biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın.' Oraya da girilecek" dedi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, 'Hastanelerde ameliyatlar durduruldu' iddiasına çok sert yanıt verdi, "Bay Kemal, hastanelerde tedaviler, ameliyatlar durdu mu gel de Isparta'nın şehir hastanesine bak. Yalan olur da böylesi olur mu. Bu nasıl vicdansızlıktır? Atıyorsun da dikkatli at. En güçlü olduğumuz yerden bizi vurmaya kalkıyorsun" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:"4 bin komandomuz vatan görevi için yola çıkacaklar. Bunların hepsi kahramanlar. Brövelerini taktık bugün. Töreni icra ettik şimdi buradayız. Önümüzde yeni bir seçimde var. Mart 2019'da sandığa gideceğiz, 5 yıl bizi yönetecek yerel idarecilerimizi seçeceğiz. Çok çalışacağız. Ama çok gayret edeceğiz. İşi sağlam tutacağız, hafife almayacağız. Isparta'yı çok başka bir yere taşıyacak kadroyu Mart 2019'da kuralım."

"TERÖRİSTLERE KAN KUSTURUYORUZ"

"Bugün mezun olan aslanları görünce Cumhurbaşkanı ve TSK'nın Başkomutanı olarak gurur duydum. Attığımız kararlı adımlar sayesinde Afrin'den Cerablus'a, Cudi'den Gabar'a kadar güvenlik güçlerimiz kan kusturuyor kan. Nereye kaçarsalar kaçsınlar, inlerine gireceğiz inlerine. Bölücü terör örgütü en büyük darbeyi yedi. Telsiz konuşmalardan yılgınlıklarını görüyoruz. Psikolojik üstünlük hiç olmadığı kadar güvenlik güçlerimize geçti. Şehitlerimiz olmuyor mu, oluyor. Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz, zira onlar diridirler. Bunu siz bilemezsiniz diyor rabbimiz. Bize de bu makamı nasip etsin inşallah. Sıradan bir makam değil bu."

"MÜNBİÇ'E DE GİRİLECEK"

 "Şimdi de Münbiç'te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir? 'Biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın.' Oraya da girilecek."

"BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ZULMÜNE UĞRAYAN BÖLGELERDE HUZUR VAR"

"Bölücü örgütün zulmüne uğrayan bölgelerimizde bugün huzur var. Hem turizm hem de alt yapıda bu şehirlerimizde hareketlenme var. Bu hamlelerimizi sürdüreceğiz. Şehir eşkıyalarına peşkeş çekilmesine tahammülümüz olamaz. Devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına müsaade etmeyeceğiz. Rabbim aslanlarımızı korusun, onları muzaffer kılsın."

"Bir dönem karanlık suikastlerle milletimizi karanlıklara sürüklemeye kalktılar. Hukuk koluyla darbeye kalkıştılar. Eli kanlı örgütleri üstümüze saldılar. Bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemize kast ettiler, bunu dapüskürttük. 15 Temmuz gecesi sizlerle beraber bunların ağbabalarına hayatlarının dersini verdik. Isparta'da 100 kilo altın, 5 milyon para bulundu. Bunlar Isparta'ya da böyle girmişler. Altın ve parayı buldu güvenlik güçlerimiz ve el koydu. Türk Milleti olarak büyük bir destana imza attık."

"TASARRUF VE BÜTÇE DİSİPLİNİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

"Her yolu deneyerek başaramayanlar bizi ekonomi üzerinden sınamaya kalktılar. Başarılı olamadılar. Aldığımız tedbirlerle iyileşmeyi hızlandırdık. Açıkları kapatıyor, reel sektörde çarkları hızlandıracak adımlar atıyoruz. Kalkınmadan, istihdamdan taviz vermediğimiz gibi, tasarruf ve bütçe disiplininden de taviz vermeyeceğiz."

"BAY KEMAL, BU NASIL VİCDANSIZLIKTIR"

"Emeklimizin, işçimizin, esnafımızın, engellimizin, dul, şehit yakınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ekonomimizi büyütmeye devam edeceğiz. 2023 hedeflerimize kadar durup, dinlenmeyeceğiz. Anamuhalefetin başındaki zat, Ispartalı onu iyi tanır. Eline almış bir paçavra, Meclis'te konuşuyor. Gazi'deki bir hastanede kağıt gitmiş, ameliyat yapılmayacak. Bunu duydunuz mu, gördünüz mü? Ben zaten onun ne mal olduğunu biliyorum. Onu ben SSK'nın başında olduğu zamandan tanırım. Nasıl çökerttiğini iyi bilirim. Benim jenerasyonum da onu çok iyi bilir. Onlar ölüleri bile rehin aldılar. Bunlar böyle adamlar. Bay Kemal, hastanelerde tedaviler, ameliyatlar durdu mu gel de Isparta'nın şehir hastanesine bak. Yalan olur da böylesi olur mu. Bu nasıl vicdansızlıktır. Atıyorsun da dikkatli at. En güçlü olduğumuz yerden bizi vurmaya kalkıyorsun. Sen bittin, tükendin sen. Sana Mart 2019'da sana öyle bir ders verilecek ki belini doğrultamayacaksın. Ameliyatlar yasaklanmış, şu yalana bak ya. Senin zamanında röntgen için 8 ay sonraya randevu veriyorlardı. Ne konuşuyorsun?"

"IMF KAPILARINDA ÜLKEYİ BEKLETENLER BİZE EKONOMİK BAĞIMSIZLIK DERSİ VERİYOR"

"Değerli kardeşlerim, elbette her dönemin vatanperverleri olduğu gibi böyle fırsatçıları da var. Şimdi Mart yerel seçimlerine iyi hazırlanacağız. Sadece Isparta değil, tüm Türkiye'de CHP ve Bay Kemal'e haddini iyi bildireceğiz. Telefon diplomasisine iyi çalışalım. Bay Kemal gibi bugünleri fırsata çevirmek isteyen simsarlar olabiliyor. 3 kuruş fazla kazanmak için yapıyorlar. Gerektiğinde canını ortaya koyan vatanperverler var, bir yanda da dolar kurunu siyasi ranta çeviren muhalefetimiz var. Acı sakız gibi milletin üstüne yapışan bir anamuhalefetimiz var. IMF kapılarında bu ülkeyi bekletenler şimdi ahkam kesiyorlar. Bize ekonomik bağımsızlık dersi vermeye çalışıyorlar."

"BUNLARIN TARİHLERİ ABD BAYRAĞI İLE POZ VERENLERLE DOLUDUR"

"Bunların tarihi Mussoli'nin faşist rejimine, Almanya'daki nazilere selam veren, ABD bayrağı ile poz verenlerle doludur. Kimi zaman hamasetle, eline fırsat geçince de baskıyla bunları unutturabileceklerini sanıyorlar. Anamuhalefet partisikendi geçmişi ile yüzleşene kadar ipliklerini ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. Bir kez daha belirtmek isterim ki, Türkiye buradan daha da güçlenerek çıkacaktır. Bunun sözünü veriyorum sizlere. Hatırlayın, 2002 Kasım'da ekonomimiz çökmüştü. 35 milyar dolar ihracattan, 165 milyar ihracat seviyesine getirdik. 2023 hedefleri, 2053, 2071 vizyonuna birlikte yürüyeceğiz. Şayet biz ana muhalefet gibi felaket tellalarına kulak versek 12 katrilyon yatırımı Isparta'ya yapabilir miydik?"

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (24)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ALİ GEL 12 Ekim 2018 22:49

  KOMANDO OLARAK GÖRDÜĞÜN KİTLEYE ASKERLİK YAPMAYAN OĞLUN VE DAMADINDA DAHİLMİ ACABA :O

 • MM12 Ekim 2018 22:24

  FAKİR ÖLENDİR FAKİR ÖLDÖRENDİR FAKİR BU DÜNYADA GÜLMEYENDİR

 • Etv12 Ekim 2018 21:15

  15 bin sağolsun .para askerlikte komando lukda yapıyor

 • ?12 Ekim 2018 19:43

  Bu memlekete komando değil insan gibi vicdanlı insan lazım....Komandoya çok meraklı olan okçu oğlanı komando yapsında millet görsün....

 • Selahattin abi12 Ekim 2018 19:05

  Ekonomik durumları iyi olmayan tüm gençlerimizi Komando olarak görüyorum demek istemiştir

 • bedelli12 Ekim 2018 17:40

  ee o zaman niye bedelli çıkarttın apar topar reis?

 • komando12 Ekim 2018 16:37

  Askerliğimi komando olarak yaptım. O beğenmediğiniz, fakir yada cahil diye aşağıladığınız insanlardan oluşuyordu birlik. Burdaki kodaman solcu geçinen ilk fırsatta yurt dışına kaçacak ..lardan değil. Herkes yerini bilsin. Afrin'de Kandil'de PKK ya basarken birileri burda Kandil'de teröristmi kaldı diyor. Yazık çok yazık.

 • iso12 Ekim 2018 17:40

  Biz de onu diyoruz kardeş... Nedense fakirler komando oluyor hep. Sadece fakirler şehit oluyor. La hadi biz avrupaya kaçacağız da biz sizin için debeleniyoruz siz kendiniz kaşınıyonuz :D Böyle devam edin o zaman. Zenginler için ölmeye devam...

 • Berber bekri12 Ekim 2018 15:57

  Fakirsen komando zenginsen bedelli....Haydi Türkiye ileri....

 • lafa bakk12 Ekim 2018 15:08

  Komondo göreceğinize geleceğe güvenle bakan, istikbalini ülkesinde arayan, mutlu bilim adamı, girişimci, doğasever görsenize

 • Tabiki12 Ekim 2018 13:27

  Komandoları arasında bi vekilin zenginin oğlu bulun. Vatanseverlik fakirlere mahsus bunu anladım

 • mete12 Ekim 2018 13:15

  Atatürk'ün askerleriyiz.

 • mecnun12 Ekim 2018 13:11

  ülke yolunda ölürüz hükümet yolunda değil.

 • hoca12 Ekim 2018 12:57

  her genci komanda görüyorsun, iyi hoş. peki oğulların, damatların, torunlarını ne olarak görüyorsun? onlar niye hep bedelli askerlik yapıyor??

 • bilal12 Ekim 2018 12:55

  bıbıcım beni niye bedelii askerlik yaptırdın? ben komanda olup, ata binecek ok atacaktım gavur üstüne

 • Tabiki12 Ekim 2018 12:44

  Her türk asker doğar, biz daima hazırız, içimizdeki devşirmelerin bazıları yutdışına kaçar, geri kalanları biz ezeriz, yola devam ederiz.

 • murat12 Ekim 2018 15:09

  hemen gaza gelme, bi sor bakalım sülalesinde varmı oyle komondo

 • meraklı12 Ekim 2018 13:21

  peki ya bilal ve burak?

 • ergun12 Ekim 2018 12:55

  bazılarının bir oğlu çürük raporu alır, öbürü bedelli askerlik yapar. damatlar bile askere gitmez. ama fakir halkı ölüme göndermekten çekinmez, üstüne böyle gaz verir

 • doğru12 Ekim 2018 12:31

  memleketin gençlerini ilime bilime yönlendir bu işler bilimle teknolojiyle oluyor,amerika izin vermeyince adım atamıyorsun,teknolojin olursa kimseyi dinlemessin...

 • ALİ12 Ekim 2018 12:12

  eskiden kafa olarak görüyorlardı ne değişti.

 • vizyonsuz12 Ekim 2018 12:06

  dünya artık bilim ve teknoloji ile yönetiliyor. bi düğmeye basınca tüm elektriğini suyunu haberleşmeni kesebiliyor. uzaktan manipüle edilebilen insan beyni üzerine çalışıyorlar. takla atabilen robotlar üretiyoarlar... biraz vizyon kardeşim

 • sonradanteknolojik12 Ekim 2018 12:43

  O teknolojileri üreten ülkelerin o yüzden dünyanın her yerinden yüzlerce üssü, binlerce askeri var değil mi. Askeri teknolojiler konusunda gayet gelişme sağladık, az kendi ülkenize güvenin, sahip çıkın. iki gördüğünüz şeyle akıl vermeyin.

 • iso12 Ekim 2018 11:54

  Tabiki reisin "her genç"ten kastettiği fakir gençler... Kendi çocuklarını bırak komandoyu askere bile yollamadığına göre onları ne olarak görüyor bilemiyorum :)