E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıDolar güne hangi seviyeden başladı?---

Dolar güne hangi seviyeden başladı?

Dolar güne hangi seviyeden başladı?
26 Mart 2020 - 08:04 www.borsagundem.com

Dolar yeni güne 6,44 lira seviyesinden başlarken, Euro 7,04 lira seviyesinden açıldı.

Hükümetler ve merkez bankaları tarafından açıklanan dev teşvik paketleri piyasaları bir miktar sakinleştirdi.

ABD'de Senato, korona virüs salgınının ekonomik etkileri ile başa çıkılması için eyaletlere, yerel yönetimlere, hastanelere, şirketlere ve ailelere destek verilmesini öngören 2 trilyon dolar büyüklüğündeki teşvik paketine onay verdi.

ABD borsaları günü karışık seyirle kapadı

ABD Başkanı Donald Trump, Senato'dan geçen 2 trilyon dolar büyüklüğündeki korona virüs teşvik paketini hemen imzalayacak.

ABD'de salgında ölenlerin sayısı 1038'e ulaştı

Alman Federal Meclisi, korona virüsün ekonomideki etkisini en aza indirmek için 750 milyar Euro’luk harcama paketini onayladı.

Dolar/TL yeni güne 6,44 seviyesinden başlarken, Euro/TL 7,04 seviyesinden açıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son 24 saatte 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2 bin 433" dedi.

Koca: 15 hastamızı daha kaybettik, 561 yeni tanı kondu

Dünya genelinde korona virüs vakası sayısı dün itibariyle 471 bin 407'ye ulaştı. Bu virüsün yol açtığı hastalıklardan yaşamlarını yitirenlerin sayısı ise 21 bin 287'ye yükseldi.

Çin'de dün tespit edilen yeni korona virüs vakası sayısı 67 oldu. Yeni vakaların tamamı yurt dışından dönmüş kişiler.

Fitch Ratings, Türkiye'nin ülke kredi profili için korona virüs salgınının oluşturduğu risklerin esas olarak global finansal şartlarda bir kötüleşmeden geldiğini, bununla birlikte bankaların kredi profilleri için artan risklerle karşı karşıya olduklarını bildirdi.

Dünya genelinde koronavirüs kaynaklı can kaybı 20 bini aştı

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası, yeni tür korona virüs salgınıyla daha iyi mücadele edilebilmesi amacıyla, hükümetlere dünyanın en yoksul ülkelerinin borç ödemelerini askıya alma çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferansla korona virüse ilişkin G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’ne katılacak.

Erdoğan: Koronavirüse karşı en erken tedbir alan ülkeyiz

TCMB haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak(14.30).

ABD'de haftalık işsizlik başvuruları, öncü mal ticaret dengesi, final GSYH (15.30), Kansas Fed imalat endeksi 18.00) verileri izlenecek.

İngiltere Merkez Bankası(BoE),'Faiz Kararı' ve 'Para Politikası Toplantı Tutanakları'nı açıklayacak. Banka geçen hafta olağanüstü bir toplantı ile faizi %0,10'a indirmişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)