E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDeprem sonrası yüzde yüz zamlanan kiralara Başsavcılıktan soruşturma---

Deprem sonrası yüzde yüz zamlanan kiralara Başsavcılıktan soruşturma

Deprem sonrası yüzde yüz zamlanan kiralara Başsavcılıktan soruşturma
30 Ocak 2020 - 12:00 www.borsagundem.com

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, deprem sonrasında ev kiralarında fahiş artış olduğu haberleri üzerine ilgililer hakkında araştırma ve soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "24.01.2020 tarihinde ilimizde meydana gelen deprem sonrasında evlerinde hasar olan vatandaşlarımızın kiralık ev arayışına girdiği, ancak ev kiralarında fahiş miktarda artış olduğu yönünde basına yansıyan haberler üzerine ilgililer hakkında 6502 Sayılı Yasa ve yasal mevzuat kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen araştırma ve soruşturmaya başlanmış olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kira fiyatlarında olan artışın takibini yapıyoruz. Fahiş fiyat arttıranlarla ilgili bakanlıklarımız, savcılıklarımız gerekli denetimleri yapıyorlar. Ben Elazığ'ın genelinde olduğunu düşünmüyorum. Belki birkaç fırsatçı çıkabilir. O fırsatçılarla ilgili gerekli işlemi yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Elazığ Cumhuryet Başsavcılığı 8 farklı soruşturma başlattı

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı, deprem sonrası kiralara fahiş fiyat uygulayan ilgililer hakkında 8 farklı soruşturma başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, "Yıkılan her binayla ilgili 7, hasar gören bütün binalarla ilgili de bir olmak üzere toplam 8 farklı soruşturma açılmıştır." denildi. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Sfm30 Ocak 2020 17:11

  Kula bela gelmez hak yazmadıkca Hak bela yazmaz kul azmadıkça

 • erdinç30 Ocak 2020 15:29

  Alın kellelerini namussuzların,canavar bunlar,vatan hainleri.

 • ; ))30 Ocak 2020 15:02

  YA BU KİŞİLERİN KİME OY VERDİĞİ BELLİ.. deprem olmuş, bazı kişiler rant peşinde koşuyor... tencere yuvarlamış... kapanı bulmuş insanlar bular

 • Nedim30 Ocak 2020 13:38

  Sen itlik yap devlet parasını veriyor diye fırsatçılık yapıp garibanın elindekini almaya kalk!  Yok hesabını da başkasından sormaya kalk!   Vay deyyus vay !

 • Yuh30 Ocak 2020 12:12

  Insanlari bu hale kim getirdi once inlara sorusturma acin sonra bunlara

 • Nedim30 Ocak 2020 13:39

  Sana yuh pvng. Malum yalandarların efendisi ve yüzsüzlerin efendisi bir muhalefet olunca yüzsüzlüğü birinden yalancılığı da diğerinden öğrenmiş olmalılar.

 • Nedim30 Ocak 2020 13:09

  Sabah akşam bu ülkede ezan okunuyor mu?  Okunuyor!  Dürüstlük, insanlık Müslümanlığın gereği  olduğu söyleniyor mu? söyleniyor!  Parasını devlet veriyor diye fırsatçılık yaparsan kabahatli mi arayacaksın deyyusun tohumu?  Bir de kışkırtıcılık yapıyor!  Sen şeytanlık yaparsan Allah ta belanı verir!  bu kadar basit!