E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemDenizlililer beyaz cennete gidemiyor---

Denizlililer beyaz cennete gidemiyor

Denizlililer beyaz cennete gidemiyor
23 Şubat 2020 - 13:16 www.borsagundem.com

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve her yıl milyonlarca turistin geldiği Pamukkale’nin 60 TL olan giriş ücretleri gelen zamla 80 TL’ye çıktı. Denizlililer karara tepki göstererek, Pamukkale’ye artık hiç gidemeyeceklerini savundular.

Alınan zam kararı ile birlikte Pamukkale’de giriş ücretleri 80 TL’ye çıktı. Zam kararına en çok tepki gösteren ise Denizlililer oldu.

Sputnik'te yer alan haberde, bazı vatandaşlar fiyatların çok yüksek olmasından dolayı zaten gidip gezemedikleri beyaz cennete zam gelince artık hiç gidemeyeceklerinden dert yakındılar. Mete Aydın isimli vatandaş, zam kararının geri çekilmesi gerektiğini kaydederek, yabancı turistler ile birlikte yerli turistlerin beyaz cennetin güzelliğini görmesi gerektiğini kaydetti. Aydın, “Turizmde fiyatlar iyice artıyor. Öğrenciler için hiç iyi bir durum değil bu. Gezmeye kalksak gezemiyoruz, tarihi yerlerimizi göremeyeceğiz. Kötü yani, bence düşürülmeli” dedi.

'Kendi ülkemizde, kendi memleketimizde giremiyoruz'

Cemal Saraç isimli vatandaşta Denizlili olmasına rağmen gidemediğini ifade ederek, “Valla kendi ülkemizde, kendi memleketimizde giremiyoruz, gidemiyoruz biz. Burada durduğumuz halde yabancılar gidiyor, biz gidemiyoruz” diye konuştu.

“Biz Denizlili olmamıza rağmen Denizli’den biz içeriye giremiyoruz” diyen Mustafa Bozkurt da, diğer vatandaşlar gibi pahalı olduğu için giremediklerini ifade etti.

Mehmet Yıldırım, Denizli’ye geleli 4 yıl olmasına rağmen Pamukkale’ye giremediğini, hatta fiyatı 50 TL iken kapıdan dönmek zorunda kaldığını belirterek şunları söyledi:

“Eşim de oraya gitmeyi çok istiyordu. Burada oturuyoruz ama bir kere kapıya gidip geri döndük. Sanırım 2 yıl önceydi, 50 TL dediler. Biz ücretsiz gireriz diye gitmiştik. 80 TL olmuş. Tabii bu çok kötü bir durum. Biz gidemiyoruz, yabancı turistler için kendi şehrimizdeki turistik yere biz gidemiyoruz ama dışarıdan gelen insanlar gidiyor. Bu çok kötü bir şey tabii. Kim ilgileniyorsa bu konuda bir şeyler yapmasını biz de halk olarak rica ediyoruz.”

Büşra Kasap isimli vatandaşta fiyatın çok yüksek olduğunu dile getirerek, “Gerçekten ciddi bir zam var şuanda. Ben 2 yıldır burada öğrenciyim, tarihimizi görerek öğrenmek istiyoruz ama bu zamlardan sonra gidebileceğimizi de zaten sanmıyorum” dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • yhnhyrl23 Şubat 2020 23:38

  Bende eşimle birlikte gittim giriş ücretini görünce girmeden geri döndüm.Parayı veren düdügü çalıyor.Gerçekten kendi ülke vatandaşımıza yapılan çok ayıp.

 • Şahin kus23 Şubat 2020 20:04

  Fazla turist gelince Türk,un yüzüne bakmamaya başladılar ,turist gelmeyince okulların tatili uzatiliyor, 

 • Vatandaş23 Şubat 2020 18:06

  Her geçen gün bozuluyor,su da azalmış.Çok çevre kirliliği var.Ne kadar az insan o kadar iyi.

 • Pamukkkaleli Çalışan23 Şubat 2020 13:52

  80 tl veremeyecekseniz gelmeyin. İstemeyiz. Zaten cocuk coluk pisletmekten baska bile yapmıyorsunuz.