E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıDalgalanma devam edebilir---

Dalgalanma devam edebilir

Dalgalanma devam edebilir
26 Haziran 2020 - 09:20 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende endeksin güne yatay seyirle başlaması bekleniyor

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 113.500-115.000 bandında dalgalı bir seyir izledi ve %0.27 kayıpla 114.139 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi son 5 günün en düşük seviyesinde 17.9 milyar TL seviyesinden gerçekleşti. BIST-100 endeksine dahil olan 39 hisse değer kazanırken, 57 hisse ise değer kaybetti.

Sabah saatlerinde Dolar/TL kuru 6.85’in hemen üzerinde seyrediyor, CDS 500 civarında, yurtdışı hisse vadeli piyasalarında ise yatay, sakin bir görünüm hakim.

Perşembe gününü pozitif tarafta kapatan küresel hisse piyasalarında ekonomik gelişmeler ile salgın fiyatlaması arasında git gel devam ediyor. Piyasalarda KOVİD-19 vaka sayısı artışı zaman zaman negatif fiyatlanırken, her geri çekilme daha güçlü bir alıcı kitlesi ile karşılaşıyor. Dün ABD’de bankalar öncülüğünde devam eden yükseliş, sabah saatlerinde vadeli piyasalarda sönümlenmişe benziyor. Fed yayınladığı stres testi sonuçlarında V-U-W tipi toparlanma senaryolarının test edildiğini belirtti. Ayrıca Fed test sonuçlarına paralel olarak bankaların 3. çeyrekte hisse geri alımı yapamayacağını ve temettü dağıtımına da bir üst limit getirileceğini belitti.

Bankalarla ilgili bir diğer haber akışı ise gevşetilen Volcker kuralı ile bankaların yatırımları yeniden düzenlenecek. Bu düzenleme bankalarda yükseliş yaratırken, temettü ve geri alım kısıtlaması yükselişi sınırlayan faktör olarak öne çıktı. İçeride ise TCMB takip edildi. Banka, piyasa beklentileri büyük ölçüde faiz indirimi şeklinde iken, politika faizi de değişikliğe gitmedi. Enflasyon görünümündeki bozulmaya dikkat çeken TCMB yeni tip virüsün finansal koşullar, sermaye akımları, emtia fiyatları ve dış ticaret kanalıyla yol açtığı küresel etkilerin izlendiğini kaydetti.

Bugün piyasalar, ABD’de kişisel harcamalar ve Michigan Üniversitesi güven endeksini takip edecek.

Endeksin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 115.500-116.500 direnç seviyeleri iken 113.500-112.500 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 112.500 seviyesi kısa vadede zarar-kes seviyesi olarak izlenmelidir, 115.000 aşılmadıkça dalgalanmanın devam edebileceğini düşünüyoruz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)