E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya mesajlar---

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya mesajlar
25 Mayıs 2020 - 07:10 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif'in, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla ABD'li Müslümanlara videolu mesaj gönderdi.

ABD'li Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Erdoğan, "Bu mübarek günlerin, Amerikalı Müslümanlar ile tüm İslam aleminin ve insanlığın huzur, güven, barış içinde yaşayacağı bir dönemin müjdecisi olmasını diliyorum. Salgın süreci göstermiştir ki dünyadaki hiçbir bölge, ulus veya ülke için hiyerarşiler ve ayrıcalıklar geçerli değildir. İnsanlığı tehdit eden yoksulluk, terörizm, İslam düşmanlığı, ırkçılık, göç, savaş, hastalık ve çeşitli çatışmalardan kaynaklanan sorunların üstesinden, ancak küresel iş birliğiyle gelinebilir." diye konuştu.

Küresel düzenin, uzun zamandır adalet, barış, huzur ve düzen üretemediğinin açık bir gerçek olduğuna işaret eden Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Daha geçen hafta İsrail tarafından Filistin'in egemenliğini ve uluslararası hukuku hiçe sayan yeni bir işgal ve ilhak planının devreye sokulduğuna şahit olduk. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs-ü Şerif'in, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Diğer taraftan, herkesin salgına odaklandığı bu dönemde, mazlum Suriye halkının dramı devam ediyor. Libya'da ise darbeci Hafter güçleri kendi halkına saldırmayı, ülkeyi ve bölgeyi istikrarsızlaştırmayı sürdürüyor. İslam dünyasının pek çok yerinde, kan ve gözyaşı mübarek Ramazan ayında da maalesef kesintisiz aktı."

 "Küresel sistem adil bir şekilde yeniden tasarlanmalı"

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Batı ülkelerinde yaşayan kardeşlerimiz ise hemen her gün İslam düşmanlığı ve ırkçılık tezahürü yeni bir saldırıyla karşılaşıyor. Korona virüs salgını süreci, küresel tehditler karşısında uluslararası kurumların işe yararlılığının ve güvenilirliğinin daha derin şekilde sorgulanmasına yol açtı. Bu vesileyle bir kez daha "Dünya beşten büyüktür." diye ifade ettiğimiz küresel sistemin adil şekilde yeniden tasarlanması çağrımızı yineliyoruz. Türkiye olarak, küresel salgın ile mücadele kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri dahil, bizden destek talep eden her ülkeye cevap vermeye gayret gösterdik. Korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmiş kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diliyor, tedavi görmekte olanlara acil şifa niyaz ediyorum. Hiç şüphesiz bu iklimde yaptığımız dualar, her zamankinden daha içten ve samimidir. Ramazan ayını ve bayramı buruk geçirmiş olsak da kalplerimiz bir ve beraberdir."

Erdoğan, sözlerinin sonunda Amerikalı Müslümanların Ramazan Bayramı'nı, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına tebrik etti.

Erdoğan ve Ruhani sınırların açılmasını görüştü

Türkiye ve Ukrayna'nın potansiyeli yüksek

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ali25 Mayıs 2020 15:52

  Beklenti ekonomi bozulsun halk isyana teşvik edilsin %52ile gelmiş bir cumhurbaşkanına koltuğu bırak seçime git diyerek baskı yapılsın Olmadı bitik siyasetçi gazı verdi (ŞENER) hükümet duramaz, bırakır gider dedi Ahmaklar inandı Neoldu yine herşey halkın sevgilisiyle beraber oldu ve adaletle çalışkanlıkla ve inanmakla herşey yoluna giriyor diğerlernde başka bişeler gi gii

 • Resul25 Mayıs 2020 14:47

  Dünya hep bizi kıskanır oldu pehhhhhh s400 'ler hangarda heyttttttt be anlayana

 • r25 Mayıs 2020 12:17

  heee...gheee

 • Lahana turşusu25 Mayıs 2020 11:09

  İsrail Büyükelçiliği’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “10 yıl aradan sonra ilk kez bir @EL_AL_AIRLINES kargo uçağı bu sabah İstanbul’a iniş yaptı. Bugünden sonra, #THY’nin yanı sıra ELAL da #TelAviv-#İstanbul arasında karşılıklı uçuşlar gerçekleştirerek iki ülke arasındaki ticaretin yeni rekor seviyelere ulaşmasına katkı sağlayacak.”

 • Hadi be25 Mayıs 2020 11:00

  Sevgili dostun trupa soylesene ne yuvarlak konisuyon her zamanki gibi sahte kabadayi

 • Cem uzanlı 25 Mayıs 2020 10:39

  EFT cıktı galiba!!!?? Sannetim.... Ey ey sonuç halk için bir sey yok.... İşsiz lik ne oldu... Askeri üçrete %100 zammı geldi. Emekli ve memura %50 zammı geldi???? maaşlarına dedim.... Sonuç... Herzamanki gibi.... Seçim yakın az kaldı az hesap görülecek halk hesap soracak ama iyi ama kötü... Bakalım.... Ne olacak.... Halk boş tencereyi unutmaz.... Ejder meyvesi yiyen ler unutur :=)

 • EkoNo-Many25 Mayıs 2020 09:59

  Birisi şu aHaber’e İsrail’in başkentinin Kudüs olmadığını söylemeli. Aramızda kalsın bu aralar Reis pek bi gergin :)

 • Yenilik şart25 Mayıs 2020 09:53

  Dünyayı bırakın halkımız işsizlik ve enflasyonun artmasıyla geçinemezken vergilerin daha çok arttırılması ne kadar doğru. Arttırılan vergilerin kalıcı olması vahim. İnşallah yeni gelecek olanlar vergileri düşürüp EYT lilere el atarlar.

 • S400 cü25 Mayıs 2020 09:12

  Reis tamam iyi de ne oldu bizim S400 Aktivasyon işi kamyonlar dolar verip aldınız Ruslardan aktive edilmezse sana bırak oy selam bile vermem kusura bakma onca garibin parası var S400 içinde.Nisan Bitti Mayısda bitiyor hani bir hatırlatayım dedim,geri adım vs olmasın.