E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇelik: Rejim, Soçi Mutabakatı'nı ihlal ediyor---

Çelik: Rejim, Soçi Mutabakatı'nı ihlal ediyor

Çelik: Rejim, Soçi Mutabakatı'nı ihlal ediyor
17 Şubat 2020 - 19:39 www.borsagundem.com

AKP Sözcüsü Çelik "Türkiye bütün taraflara Soçi Mutabakatı'nı hatırlatıyor. Mutabakat rejim tarafından ihlal ediliyor. Türkiye'de Soçi mutabakatına bağlılığını sürdürerek insani felaketin önüne geçmeye çalışmaktadır" dedi

AK Parti MYK toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. İdlib'de rejimin saldırılarına değinen Çelik, CHP liderinin FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili açıklamalarına da sert tepki gösterdi. 
 
Çelik'in açıklamalarının satır başları şöyle: Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Sadece seçimden seçime her gün her saat özel bir çalışma metoduyla bu süreci sürdürmeleridir.
 
DİYARBAKIR ANNELERİ
 
Her toplantıda selamlarımızı gönderiyoruz. Yaptıkları vicdan eylemi 168 gündür devam ediyor. Bir anda daha evladına kavuştu. Anneler, babalar büyük bir vicdan eylemi ortaya koyarak evlatlarını geri istiyorlar. En son buluşan o aileye selamlarımızı gönderiyoruz. 
 
İDLİB'DE REJİMİN SALDIRILARI 
 
İdlib’deki krizi yakından takip ediyoruz. Türk heyeti Rusya’da bugünkü görüşmelerini tamamladı, görüşmeler yarın da devam edecek. Rusya’dan son günlerde Türkiye’yi suçlayan açıklamalar geldi. Türkiye’nin bu mutabakatı ihlal ettiğine dair bütün bilgiler yanlıştır. Mutabakat, rejim tarafından ihlal edilmektedir. Rejim defalarca saldırı gerçekleştirdi. 20 bine yaklaşan saldırıyla rejim ateşkes ihlali yapmıştır.

HİLMİ ÖZKÖK'ÜN AÇIKLAMALARI 

Siyasi hafızamız kuvvetlidir. TSK’dan çok sayıda asker atılırken bunların hepsi terör örgütü mensubu olduğu için mi atılıyordu? En önemli tartışma ordudan atılmaların objektif kriterlere dayanıp dayanmadığıdır. Pek çok insan eşinin kılık kıyafeti nedeniyle atılmıştır ama herkes kendi döneminde mükemmel işler yapıldığını söylüyor. 

İLKER BAŞBUĞ'UN SÖZLERİ

Yüce Meclisin iradesine yönelik saldırının 28 Şubat mantığı içerisinde pek çok benzerini görmüştük. Bu vesayet mücadelesinin en temel göstergelerinden birisidir.

KILIÇDAROĞLU'NUN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAK ÇIKIŞI 
 
15 Temmuz gecesi ve ondan sonra FETÖ’nün en büyük hedefi Sayın Cumhurbaşkanımızdır. FETÖ, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımızı öldürmek istedi, meclise saldırdı. Ama bir kişiye dokunmadılar, Kılıçdaroğlu’na tankları açarak yol verdiler. Utanılacak bir tek şey var; o da darbe olurken bir genel başkanın evde film seyreder gibi darbe görüntülerini seyretmesidir.
FETÖ’yü hedef almaktan çok seçilmiş Cumhurbaşkanını hedef alıyor. FETÖ de Cumhurbaşkanımızı hedef gösteriyor. Yaptığı FETÖ ile mücadele midir yoksa FETÖ’yü mağdur gösterecek şekilde spekülasyonlar mı üretmektir? Seçilmiş bir makamı terör örgütünün ayağı olarak göstermek yapmaya başladığınız iş milletin iradesi ile kavga etmektir. Son bir ay içerisindeki gelişmeler CHP’nin yeniden milli irade ile kavga etmek gibi orijinal kodlarına döndüğünü gösteriyor.

3600 EK GÖSTERGE, İNFAZ DÜZENLEMESİ ÇALIŞMA SÜRÜYOR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik 3600 ek gösterge ve infaz düzenlemesi ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Her ikisi ile ilgili de çalışma sürüyor"

EK GÖSTERGE ÖĞRETMEN, HEMŞİRE, DİN GÖREVLİSİ VE POLİSLERİ KAPSIYOR

Ek gösterge düzenlemesinden 1.2 milyon öğretmen, 280 bin polis, 115 bin hemşire ve 125 bin din görevlisi olmak üzere; 1.6 milyon memur yararlanacak.

EK GÖSTERGE NEDİR?

Unvan, sınıf, hizmet ve derecelere göre farklılık gösteren ek gösterge, bir başka adıyla da katsayı; devlet memurlarının çalışırken ki maaşlarının, emekli ikramiyelerinin ve emekli maaşlarının hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi. Emeklilik maaşı ve ikramiyesi bu hesaba göre yapılıyor. Ek gösterge arttıkça maaş da artıyor. Göstergesi 3600 olan bir memur, 2500 olana göre daha fazla emekli ikramiyesi ve emekli maaşı alıyor. Bu nedenle de memurlar, emekli olmadan önce 3600 ek göstergeli göreve atanmak istiyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • fahri17 Şubat 2020 23:38

  İlker Başbuğ,Meclisin iradesine saldırmadı ki,Fetö'nün ayağını arıyorsunuz'',şuradan başlayın,bu yasa teklifi kimin iradesiyle verilmiş ''dedi.

 • fafa17 Şubat 2020 23:20

  Sayın Çelik,gerçekten size üzülüyorum,her derde deva olmaya çalışıyorsun,bunun içinde kanser bile var.İşin zor,çünkü bazı açıklamalarda çok zorlanıyorsun.

 • Hoca17 Şubat 2020 21:28

  Suriye işgalcileri kovuyor

 • EFE17 Şubat 2020 21:05

  REJİM RUSYA İHLAL EDİYOR NEDEN RUSYANIN AFONI SÖYLRMEKTEN KAÇINIYORSUNUZ

 • Nereden geldik nereye gidiyoruz17 Şubat 2020 20:53

  ABD ve NATO Türkiye ye teşekkür ettiğine  göre, durum çok vahim.

 • essaf17 Şubat 2020 20:34

  Her türlü terör örgütünün cirit attığı ve hangi ülke adım atarsa içine alacak olan bir bataklıkta aptalca bir savaşa kalkışmayız inşallah. Rusya desteği olmayan Esadı tukurugumuzle boğarız ama işin içinde Rusya var orası Rusya'nın çöplüğü oldu artık az akıllı olmak lazım çılgınlık pahalıya patlar Rusya hem deniz üssünden hem hava üssünden saldırıya geçer. Gerçeği Rusya'nın uçağına düşürdüğümüzde bile bize saldıramadı yemedi biz de boş değiliz ama biraz daha güçlenmemiz şart. Sonra rajon keseriz hesabını sorarız ama şu an askeri gücümüzü daha da yukarıya çekelim sonra hesabını sorarız. Kendi milli ve yerli savaş uçağımızı, yerli savaş gemisini üretelim, yerli balistik fuzelerimizi üretelim sonra Rusyaya kafa tutalım az sabır. Türk'ün gücünü gösterelim 5-10 yıl daha ihtiyacımız var.

 • Kamil 17 Şubat 2020 23:43

  S400 leri rusyadan aldın, f35 yerine rus savaş uçağı almayı düşünüyoruz ama sen Rusya ya kafa tutmaktan bahsediyorsun? Çok güzel kafa yapmışsın bizede tarif versene 😁