E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemÇelik: Aranızda anlaşın---

Çelik: Aranızda anlaşın

Çelik: Aranızda anlaşın
03 Ekim 2013 - 07:29 www.borsagundem.com

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, ekim sonuna kadar anlaşmalarını istediği işçi ve işverene son söz olarak “kıdem resti” çekti

Çalışma Bakanı Faruk Çelik “Anlaşamazlarsa ben kaybetmem işçi ve işveren kaybeder, kamunun ne kaybı olacak ki” dedi. Kıdem tazminatına dayalı şu anki sistemin yürümeyeceğini söyleyen Çelik, “Ekim sonunda konunun Başbakan Erdoğan’a gitmesi lazım. 3 yıl sonra bu sistem çökecek, o zaman herkes anlayacak” dedi.
‘20 GÜN’ DİYEN VAR
Kıdem tazminatı fonunda tüm işçilerin aynı noktada olmadığını da belirten Çelik ilginç bir örnek verdi. Çelik, “Madem kıdem tazminatını yüzde 10’u alıyor, yüzde 90’ı almıyor, bu yüzde 90’ına da verelim, o halde süreyi 30 gün değil, 20 gün yapalım, diyenler de var” dedi. Taşeronluk çalışmasının kamu için de önemli olduğunu kaydeden Çelik, “Sadece Karayolları’nda taşeronlukla ilgili açılan davalardan dolayı yük 1.5 milyar TL” diye konuştu. Getirmek istedikleri düzenlemelerden birinin de geçici işçilik olduğunu belirten Çelik, izne ayrılan çalışanın yerine alınacak geçici işçinin ücretinin de aynı olacağını açıkladı.


 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)