E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBorsadaki iyimserlik kalıcı olacak mı---

Borsadaki iyimserlik kalıcı olacak mı

Borsadaki iyimserlik kalıcı olacak mı
08 Kasım 2019 - 13:41 www.borsagundem.com

Dün piyasalardaki iyimserlikle günü %2,37 yükselişle 103.544 seviyesinden kapatan BİST 100 endeksi yeni güne hafif satıcılı başladı. Endekste yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Küresel piyasalarda ABD - Çin arasındaki 'Birinci Faz' anlaşmasının yarattığı olumlu hava ve Türkiye'nin ABD ile ilişkilerine dair iyimserlik dün BIST 100 'ün % 2'nin üzerinde yükselmesinde etkili oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trump ile telefon görüşmesi sonrası ABD ziyaretinin 13 Kasım'da gerçekleşeceğinin teyit edilmesi piyasalarda iyimserliği arttırmıştı.

Hafta başından bu yana yurtdışına kıyasla görece güçlü seyreden Borsa İstanbul 100 Endeksi dün günü % 2.37 artışla 103 bin puanın üzerinde kapatmış, bankacılık endeksi de % 2.8 artışla 144 bin puanı aşmıştı. Borsa bugüne ise %0.09 azalışla başlayıp daha sonra yeniden yükselişe geçti.

"13 KASIM'A KADAR İYİMSERLİK OLABİLİR"

Ziraat Yatırım konuya ilişkin değerlendirmesinde "Endekste dünkü sert yükseliş hacimle desteklenirken, göstergelerdeki güçlenme de belirginleşiyor. Bu kapsamda, endeks 102.900 desteğinin üzerinde kalarak yükseliş eğilimini koruyabilir." ifadelerini kullandı.

Gedik Yatırım "500 günlük ortalama ve önceki zirvenin bulunduğu 101.250'nin geçilmesi hareketi hızlandırdı. Dün de bahsettiğimiz gibi bu seviyelerin altında kapanışlar görülmediği sürece endekste yıl içi zirvelerin bulunduğu 106 bin civarına kadar bir hareket olası görülmektedir. Dünkü sert yükselişin ardından bir süre bu yükselişin sindirilmesi adına dalgalı bir görünüm oluşabilir ancak bu dalgalanmada yaşanacak geri çekilmelerde kısa vade için yukarı yönlü pozisyonlara ağırlık verilebileceğini düşünüyoruz. " ifadelerini kullandı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)